Siemens подасть до суду на «дочку» «Ростєха» за доставку її турбін в окупований Крим

Siemens подасть до суду на «дочку» «Ростєха» за доставку її турбін в окупований Крим

Розвели, як кошенят: росіяни клялися, що турбіни призначені для міста на півдні Росії

Siemens подасть до суду на «дочку» «Ростєха» за доставку її турбін в окупований Крим
фото Siemens

Німецька компанія Siemens повідомила в понеділок, що принаймні дві з чотирьох куплених у неї газових турбін «дочкою» російської компанії «Ростєх» потрапили до окупованого Криму «проти волі компанії», пише Reuters.

У Siemens наполягають на тому, що не знали, ніби турбіни призначені для Криму, і заявили, що будуть переслідувати у судовому порядку тих, хто несе відповідальність за переміщення турбін.

Постачання в Крим технологій, пов’язаних з енергетикою, порушує умови накладених у 2014 році санкцій проти російських компаній через незаконну анексію півострова.

«Ці дії є явним порушенням договорів про постачання із Siemens, які однозначно забороняли нашому клієнтові поставку турбін у Крим», – цитує Reuters заяву німецького концерну.

За умовами угоди, турбіни призначалися для електростанції в Тамані на півдні Росія.

«Останні кілька місяців наш клієнт не раз підтверджував нам у письмовій формі, що ніяких поставок у Крим не буде. Як наслідок, Siemens почне кримінальне переслідування щодо відповідальних осіб», – йдеться в заяві компанії. 

Німецький концерн сподівається, що судовий процес допоможе запобігти поставці решти двох турбін на півострів і добитися вивезення з Криму вже доставлених туди турбін. В інакшому випадку Siemens буде вимагати розірвання договору.

Кремль заявив у понеділок, що силові турбіни, встановлені в Криму, були зроблені в Росії з використанням російських компонентів, що є очевидним посиланням на те, що турбіни були зроблені на заводі в Санкт-Петербурзі.
Власник заводу, ТОВ Siemens Gas Turbine Technologies, володіє 65% акцій Siemens і використовує технологію Siemens.
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло