У РФ хочуть ввести податок на російських туристів

У РФ хочуть ввести податок на російських туристів

Виїзний збір складатиме 100 рублів на добу

У РФ хочуть ввести податок на російських туристів
Фото: pixabay.com

Запропоновано ввести виїзний збір – до 100 рублів на добу – для російських туристів, які вирушають на іноземні курорти, заявив депутат Законодавчих зборів Ленінградської області Володимир Петров. Відповідне звернення Петров направив главі Ростуризму Олегу Сафонову.

Про це повідомляють РІА Новини.

Петров вважає, що введення цільового виїзного збору може стати доцільним кроком з метою захисту і підтримки вітчизняного ринку літнього відпочинку. Доходи від цього збору Петров пропонує направити на розвиток матеріально-технічної та інфраструктурної бази Кубані, Криму, Ростова-на-Дону, Кавказу та інших перспективних туристичних напрямків Росії.

«Розмір збору повинен визначатися в залежності від країни, куди споживач придбав путівку, але не повинен перевищувати максимальної позначки 100 рублів за добу перебування», – зазначає парламентарій в зверненні.

Петров зазначає, що за останні роки російська туристична галузь зробила значний якісний стрибок. «Якщо буквально десять років тому наші співгромадяни не мали широкого вибору туристичних напрямків для літнього відпочинку, то в даний час перед туристом відкриті десятки і сотні різних варіантів для сезонного виїзду», – пише депутат.

Тим часом, за його словами, зростання попиту на ринку літніх подорожей поставив вітчизняні курорти та здравниці в кілька невигідне становище. «Недобросовісні туроператори в гонитві за прибутком і клієнтом створили серйозний перекіс на користь дешевих, але сумнівних з точки зору комфорту і безпеки курортів ближнього зарубіжжя», – підкреслює він.

Нагадаємо, з 1 січня 2018 року Україна вводить режим біометричного контролю іноземців на кордоні.

«Це стосується, в першу чергу, відбитків пальців для громадян інших країн і осіб без громадянства, крім держав, з якими Україна має відповідну угоду, тобто зрозуміло, що в першу чергу, це торкнеться російських громадян»,- повідомив секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов після засідання.

Заступник глави МЗС РФ Григорій Карасін заявив, що Росія поки не буде приймати відповідних заходів до офіційного введення біометричного контролю в Україні щодо іноземних громадян.

За його словами, російська сторона має намір уточнити, наскільки це торкнеться існуючих домовленостей між країнами.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло