Головні теми засідання РНБО: збільшення видатків на оборону та контроль над кордоном

Головні теми засідання РНБО: збільшення видатків на оборону та контроль над кордоном

Зокрема Петро Порошенко наполягав на посилені контролю за в'їздом і виїздом та перебуванням громадян інших держав на території України

Головні теми засідання РНБО: збільшення видатків на оборону та контроль над кордоном
Фото УНIАН

10 липня Рада національної безпеки і оборони України під головуванням президента Петра Порошенка на засіданні розглянула питання посилення контролю за перетинанням державного кордону України, зокрема, впровадження процедури збору біометричних даних з іноземців, що в'їжджають в країну.

Біометричний контроль держкордону

«Мова про посилення контролю за в'їздом і виїздом та перебуванням громадян інших держав на території України – ми вводимо біометричний контроль для всіх громадян, які перетинають український кордон», – цитує Петра Порошенка прес-служба глави держави.

«Ми повинні зняти біометричні дані, включаючи відбитки пальців, цифрову фотографію. Це значно посилить можливості для боротьби з тероризмом», – сказав президент і висловив упевненість, що підготовлені проекти рішень отримають чітке розуміння та підтримку суспільства.

За підсумками засідання РНБО секретар Ради Олександр Турчинов запевнив, що порядок перетину державного кордону вже впроваджується. За його словами, саме таке рішення прийняла РНБО, і відповідні доручення отримали всі відповідні органи державної влади: забезпечити перетин кордону нашої країни за біометричними паспортами, а також обов'язкове зняття біометричних даних – це стосується в першу чергу відбитків пальців для громадян інших країн і осіб без громадянства, крім держав, з якими Україна має відповідну угоду.

«Тобто зрозуміло, що в першу чергу це стосуватиметься російських громадян», – цитує «Інтерфакс» Турчинова. 

При цьому секретар РНБО підкреслив, що цю систему можна запустити раніше намічених термінів лише за умови, що буде готова відповідна інфраструктура.

Але, як повідомив Турчинов, для громадян Російської Федерації буде введена і до 1 січня 2018 року запрацює електронна система попередньої реєстрації для в'їзду на територію України.

Більше того, для громадян РФ, які проживають на українській території, відтепер вводиться обов'язкова реєстрація за місцем проживання та необхідність подачі інформації щодо переміщення по території України.

«Вводиться відповідне доручення РНБО. Сьогодні дав вимогу про обов'язкову реєстрацію громадян Російської Федерації, які перебувають на території України в місці їх тимчасового проживання, а також вводиться необхідність подачі інформації щодо переміщення по території України», – розповів Олександр Турчинов. 

Закупівля та виробництво новітньої зброї

На засіданні президент також заявив, що на закупівлю та виробництво новітнього озброєння й військової техніки треба виділити 1,6 млрд грн.

«Друга позиція – це закупівля новітнього озброєння й військової техніки. Планується виділити на ці цілі 1,6 млрд грн. У тому числі буде налагоджено виробництво новітньої бронетехніки, включаючи танки «Оплот», новітні ракетні комплекси «Вільха» та інші позиції, які дозволять нам значно поліпшити і посилити можливості наших збройних сил», – сказав він.

Частина коштів піде на антиснайперські комплекси. Президент наполягає й на посиленні системи радіоелектронної боротьби і системи новітніх модернізованих безпілотних літальних апаратів.

Окрім того, Порошенко пропонує побудувати в Україні завод з виробництва боєприпасів за стандартами НАТО: «Хочу навести кілька прикладів напрямів використання коштів, які будуть направлятися Міністерством оборони. Позиція перша: мною внесена пропозиція побудувати завод із виготовлення боєприпасів з впровадженням сучасних технологій із повною відповідністю стандартам НАТО, що забезпечить взаємну сумісність боєприпасів за основними калібрами».

Петро Порошенко нагадав, що відповідно до досягнутої домовленості з представниками силових відомств і урядом, було прийняте рішення про направлення значної частини перевиконання бюджету на сектор оборони і безпеки.

Збільшення видатків на безпеку і оборону

Секретар Ради національної безпеки і оборони Олександр Турчинов запевнив, що уряду буде запропоновано збільшити видатки загального фонду держбюджету в 2017 році на безпеку і оборону на близько 3 млрд грн.

«Запропоновано збільшити витрати сектора безпеки і оборони – саме з цієї позиції на суму близько 3 млрд грн», – сказав він на брифінгу після засідання РНБО.

За його словами, це стосується і Міноборони, і Нацгвардії, і розвідки, і Нацполіції, і питань, пов'язаних з кібербезпекою.

Зокрема, Рада національної безпеки і оборони виступає за розподіл конфіскованих коштів екс-чиновників часів президентства Віктора Януковича на сектор безпеки та оборони.

За словами Турчинова, прийнято рішення про початок фінансування державного бюджету за рахунок конфіскованих фінансових ресурсів.

«Це кошти, які були конфісковані з рахунків, що були в Ощадбанку, інших банках України, і які були пов'язані з оточенням екс-президента Януковича. З цих коштів по спецфонду бюджету запропоновано профінансувати сектор безпеки і оборони на 6 млрд грн», – пояснив секретар РНБО.

Деокупація територій ОРДЛО

На жаль, на засіданні у понеділок РНБО відклала розгляд законопроекту щодо деокупації окремих районів Донецької та Луганської областей у зв'язку з необхідністю проведення додаткових консультацій щодо тексту законодавчої ініціативи з огляду на серйозність законопроекту.

Про це повідомив журналістам глава парламентського комітету з питань нацбезпеки і оборони Сергій Пашинський після засідання РНБО в Адміністрації президента України.

Секретар РНБО Турчинов запевнив, що відповідний закон вже розроблений апаратом РНБО разом з експертами.

«Закон готовий, але є доручення президента з приводу проведення консультацій з нашими стратегічними партнерами. В першу чергу це стосується країн-учасниць «нормандського формату» – Німеччини, Франції та США, наших партнерів про НАТО з приводу змісту цього закону», – пояснив Олександр Турчинов.

Крім того, як повідомив секретар РНБО, Рада національної безпеки і оборони України доручила Кабінету міністрів, СБУ і Нацбанку внести пропозиції щодо розширення списку осіб, які підпадають під санкції у зв'язку з агресією з боку Російської Федерації.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло