Нові санкції щодо Росії під питанням: адміністрація Трампа і нафтові магнати – проти

Нові санкції щодо Росії під питанням: адміністрація Трампа і нафтові магнати – проти

Санкції обмежать владу президента і не дадуть американським компаніям працювати в російських проектах

Нові санкції щодо Росії під питанням: адміністрація Трампа і нафтові магнати – проти
Дональд Трамп та Марк Шорт
Фото Getty Images / Global Images Ukraine

Новий пакет економічних санкцій щодо Росії і Ірану неприйнятно обмежує авторитет президента, заявив Білий дім у понеділок, у відповідь на скарги демократів, що адміністрація Трампа намагається послабити санкції. про це пише The Washington Post.

Законопроект пройшов через Сенат майже місяць тому, він став відповіддю на втручання Росії в президентські вибори 2016 року і її агресію щодо України. Але законопроект застопорився в нижній палаті Представників, з демократами і республіканцями, які звинувачують один одного в затримці.

Марк Шорт, юрист Білого дому, зазначив, що адміністрація підтримує нові санкції відносно Росії і Ірану. Але він, схоже, заперечує проти ключової частини законопроекту – яка має на меті перетворити санкції на закон, тоді президент Дональд Трамп не зможе пом'якшити або скасувати санкції проти Москви без схвалення конгресу.

«Ми стурбовані тим, що це створює незвичайний прецедент, коли зовнішня політика переходить в руки до 535 членів Конгресу», – сказав Шорт.

Минулого тижня посадовці з Казначейства та державних відомств на зустрічі з Палатою представників заявили, що це нововведення буде порушувати виконавчу владу президента.

Деякі сенатори вимагають переглянути законопроект і пояснюють це вимогами утримувати подібні ініціативи в рамках законності.

Тим часом позиція нафтогазових магнатів може ускладнити затвердження законопроекту. Національна торгова асоціація, що представляє нафтогазові компанії, заявила, що законопроект може завдати шкоди енергетичним компаніям США, посилюючи руку російського бізнесу.

Американський інститут нафти заявив наприкінці минулого тижня, що законопроект розширить заборону на те, щоб енергетичні компанії США брали участь в російських нафтових проектах, в тому числі російських енергетичних компаній. Інститут нафти заявив, що намагаючись покарати Москву, законопроект може замість цього завдати шкоди великому американському бізнесу і мільярдних збитких через втрату робочих місць і в економічній діяльності.

Як зазначалося, держсекретар Рекс Тіллерсон, колишній голова нафтової компанії Exxon Mobile, виступає проти законопроекту про санкції. Він заявив, що Трамп повинен мати «гнучкість для коригування санкцій під розвиток дипломатичної ситуації» з Росією.

Нагадаємо, 12 червня сенатори Республіканської та Демократичної партій США узгодили посилення санкцій щодо Росії та включили положення, яке б завадило Білому дому пом’якшити, призупинити або припинити дію санкцію без схвалення Конгресу.

Мінфін США оприлюднив розширений «чорний список» антиросійських санкцій. Під санкції потрапили російські банки, компанії, організації та ряд міністрів ОРДЛО та Криму.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті