ДТЕК планує через суд скасувати надзвичайний стан в енергетиці

ДТЕК планує через суд скасувати надзвичайний стан в енергетиці

Позов зареєстрований в Окружному адмінсуді Києва 10 липня

Енергогенеруюча компанія «ДТЕК Західенерго» подала позов до Окружного адмінсуду Києва про скасування розпорядження Кабінету Міністрів №409 від 14 червня, яким передбачено введення надзвичайних заходів на ринку електроенергії (мова про продовження заходів ще на місяць, оскільки вони діють з 17 лютого і щомісяця продовжувалися). Позов зареєстрований в суді 10 липня.

Про це «Українським новинам» повідомила прес-служба «ДТЕК Енерго».

На переконання компанії, під приводом дії надзвичайних заходів була допущена тарифна дискримінація працюючих ТЕС. Механізм її реалізації полягав в ручному перенаправленні 30% всіх коштів, які повинні були отримати всі ТЕС України, на дотування виключно ряду ТЕС, зупинених через дефіцит антрациту.

Так, тариф енергогенеруючої компанії «Донбасенерго» за червень склав 359 грн / кВт-година, а тариф «ДТЕК Західенерго» – 1,24 грн / кВт-година.

Як результат, згідно інформації ДТЕК, тариф теплових електростанцій «ДТЕК Західенерго» у квітні-червні перебував на рівні, що не покривав витрати на виробництво електроенергії.

У ДТЕК попереджають, що продовження подібної практики Кабміну призводить до зриву підготовки компанії до опалювального сезону 2017/2018.

Крім того, останнє розпорядження Кабміну про введення надзвичайних заходів від 14 червня суперечить нормам чинного закону про ринок електроенергії від 13 квітня, який набрав чинності 11 червня і взагалі не передбачає права КМУ вводити надзвичайні заходи в енергетиці України.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті