Захворіло у світі
30,183,223
Померло у світі
946,158
Вилікувалось у світі
20,532,559
Захворіло в Україні
169,472
Померло в Україні
3,468
Вилікувалось в Україні
75,486
Нацбанк за півроку надав правоохоронцям інформацію про підозрілі операції клієнтів 22 банків

Нацбанк за півроку надав правоохоронцям інформацію про підозрілі операції клієнтів 22 банків

Здебільшого це стосувалося проведення клієнтами банків ризикових фіноперацій з готівкою, а також переказу коштів за межі України

Національний банк України у І півріччі направив до правоохоронних органів 10 листів з інформацією про підозрілі операції клієнтів 22 банків.

Прес-служба НБУ підкреслює: правоохоронцям надавалася інформація, що здебільшого стосувалася проведення клієнтами банків ризикових фінансових операцій з готівкою у значних обсягах, а також операцій з переказу коштів за межі України, які можуть свідчити про виведення капіталів з країни.

«Національний банк постійно удосконалює порядок здійснення банками аналізу інформації про фінансові операції. Зокрема, розширено перелік індикаторів, за допомогою яких банки мають виявляти ризикові фінансові операції, а також заходів, які вони повинні здійснювати для запобігання відтоку капіталу через тіньові схеми. Посилена відповідальність банків за здійснення ризикової діяльності. Відтак банківські установи повинні вживати достатніх заходів для встановлення реальних власників юридичних осіб», – попередив директор Департаменту фінансового моніторингу Ігор Береза.

За словами Ігоря Берези, для  запобігання банківських ризиків в сфері фінмоніторингу НБУ впровадив ризик-орієнтований підхід, який дозволяє банкам оцінити реальні фінансові можливості клієнтів, що бажають здійснювати фінансові операції.

Прес-служба центробанку наголошує, що фінансові операції на суми, які дорівнюють або перевищують 150 000 грн та мають відповідну ознаку, віднесені законом «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення» до операцій, які підлягають обов’язковому фінансовому моніторингу.

Нагадаємо, 7 липня Національний банк вже відзвітував про активну співпрацю з правоохоронними органами. Загалом у I півріччі 2017 року центробанк 86 разів надавав правоохоронцям доступ до речей і документів у межах розслідування кримінальних правопорушень у банківській сфері. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті