Захворіло у світі
32,844,938
Померло у світі
994,216
Вилікувалось у світі
22,717,603
Захворіло в Україні
198,634
Померло в Україні
3,959
Вилікувалось в Україні
87,882
Китай відкриє першу військову базу за кордоном

Китай відкриє першу військову базу за кордоном

Хоча сам він скромно називає її логістичним центром, на заході впевнені, що на базі утримуватимуть війська

Китай відкриє першу військову базу за кордоном
карта http://ontheworldmap.com

Китай відкриє свою першу закордонну військову базу в східноафриканській країні Джибуті, повідомляє Reuters.

Китай почав будівництво бази в Джибуті минулого року. База буде використовуватися для поповнення військово-морських сил, що беруть участь у миротворчих та гуманітарних місіях, зокрема біля берегів Ємену та Сомалі.

Це буде перша в Китаї військова морська база за кордоном, хоча Пекін офіційно називає її базою матеріально-технічного забезпечення.

Рішення про створення бази було прийнято обома країнами на основі «дружніх переговорів і в спільних інтересах народів обох сторін», пише китайське інформагентство Сіньхуа, на яке посилається Reuters.

«База забезпечить виконання Китаєм місій, таких як супровід торгових кораблів, миротворчість та гуманітарна допомога в Африці та Західній Азії», – сказано в повідомленні.

«Ця база також сприятиме виконанню завдань за кордоном, включаючи військову співпрацю, спільні навчання, допомогу в надзвичайних ситуаціях, а також спільну підтримку безпеки міжнародних стратегічних морських шляхів», – заявляє видання.

Кораблі з військовослужбовцями вже вийшли з порту Чжаньцзян в південній провінції Гуандун, командувач ВМС НВАК Шень Цзиньлун «віддав наказ про будівництво бази в Джибуті».

Державна газета Global Times у редакційній статті стверджує, що це фактично військова база.

Через географічне положення Джібуті на північно-західному узбережжі Індійського океану створення там військової бази викликало занепокоєння в Індії: там вважають, що китайські військові союзи беруть гору в регіоні і обмежують позиції Індії.

Нагадаємо, нещодавно Китай представив новий військовий корабель-есмінець вагою 13 тисяч тонн. Рівень протиповітряної та підводної оборони Type 055 суттєво перевищує попередні розробки.

Як повідомлялося, Росія та Китай оголосили про план врегулювання північнокорейської кризи. План деескалації передбачає «заморожування» ядерної програми КНДР та припинення спільних ракетних навчань між США та Південною Кореєю.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті