Рожкова: ПриватБанк до націоналізації був фінансовою пірамідою

Рожкова: ПриватБанк до націоналізації був фінансовою пірамідою

Голова НБУ вважає, що державні рішення щодо Приватбанку є обґрунтованими, прозорими та публічними

Заступник голови Національного банку України Катерина Рожкова, спираючись на висновки компанії EY, яка проводила незалежний аудит фінустанови заявила, що ПриватБанк до націоналізації був фінансовою пірамідою.

Рожкова стверджує, що кредитна політика, що проводилась екс-менеджментом Приватбанку, була ризикованою, оскільки фізособам та МСБ були надані лише 14,9 млрд зі 206,5 млрд грн знецінених кредитів.

“Для порівняння: обсяг коштів населення в банку на момент входження держави в капітал складав 151,2 млрд грн. Тобто, у банку до націоналізації не було ресурсів для повернення вкладів. Приватбанк був фінансовою пірамідою”, – заявила Рожкова.

Нагадаємо, до націоналізації майже 50% акцій Приватбанку належало Ігорю Коломойському, 41,6% – Геннадію Боголюбову.

Кабмін 8 грудня 2016 року підтримав рішення націоналізувати Приватбанк. Главою Приватбанку призначений екс-міністр фінансів Олександр Шлапак, який в кінці червня подав у відставку.

На початку липня, в.о. голови правління банку Олександр Шлапак під час прес-конференції оприлюднив основні схеми, за допомогою яких з Привату його попередніми власниками виводилися кошти.

Головна зі схем – кредитування та перекредитування пов’язаних осіб. Так, за словами Шлапака, після приходу нового менеджменту виявилося, що таких позик  видано на 190 млрд грн, тобто 97% від усього портфеля. «Він таким і залишився дотепер», – констатував Шлапак.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло