В Антарктиді відколовся один з найбільших айсбергів в історії людства

В Антарктиді відколовся один з найбільших айсбергів в історії людства

Це демонструє, чому ми повинні терміново і глобально боротися з проблемою зміни клімату - Independent

В Антарктиді відколовся один з найбільших айсбергів в історії людства
Льодовик Ларсен С в Антарктиді
Фото Shutterstock

Один з найбільших у світі айсбергів – розміром із четверту частину Уельсу, або в 4 рази більший за Лондон і в 6 разів за Київ – відколовся від льодовика Ларсен С в Антарктиді, підтверджують нові супутникові знімки.

Про це повідомляє The Independent.

Масивний айсберг має площу 5800 кв.км і важить близько трильйона тонн.

Із фото, зроблених супутником Nasa, видно, що тріщина формувалася протягом десяти років і нарешті глиба остаточно відкололася.

Однак айсберг ще не відплив від свого місцезнаходження, що може бути пов'язано з тим, що він стоїть на підводних пагорбах або через морські течії та вітри.

Товщина льодовика – близько 200 метрів, із них – 30 метрів над поверхнею води. Якщо вітри й течії направлять айсберг на північ Антарктики – він створить загрозу судноплавству. Ще одним фактором, який змусить айсберг рухатися, може стати гравітація. Оскільки біля Антарктиди рівень води на півметра вищий, ніж у центральній частині світового океану – айсберг може піти по похилій.

На сайті антарктичних досліджень експерти пишуть, що айсберг буде називатися A68 і що його об’єм у два рази більший, ніж у озера Ері, одного з Великих озер.

На зображенні The New York Times видно, як протягом років розросталася тріщина:

Шельфовий льодовик Ларсена складався з трьох великих льодовиків – A, B і C. Зараз відколовся останній з них – Ларсен C. У червні розкол в ньому досяг 13 кілометрів від краю льодовика.

The Guardian має відео гігантського айсберга:

Вчені вважають, що розлом спровокували кліматичні зміни. За останні 50 років температура на південному заході Антарктики, на Антарктичному півострові, зросла на 2,5 градуса (Цельсія).

Велетенський айсберг, однак – це лише половина від найбільшого за всю історію айсберга, який відколовся в 2000-му році від шельфового льодовика Росса. Його площа становила 11 000 кв. км. Він проплив біля Нової Зеландії 6 років тому.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті