НБУ: Індекс ділової активності зріс на 114% за останній квартал

НБУ: Індекс ділової активності зріс на 114% за останній квартал

Про це свідчать результати опитування підприємств за II квартал поточного року, яке було проведено НБУ

Індекс ділової активності підвищився до 114,3% (у попередньому кварталі – 113,3%). Найбільш оптимістично налаштовані сільськогосподарські виробники (120,6%), представники сфери торгівлі (118,8%) та переробної промисловості (118,3%). Про це свідчать результати чергового опитування керівників підприємств, проведеного Національним банком України у II кварталі 2017 року.

Респонденти очікують прискорення зростання обсягів виробництва товарів і послуг в наступні 12 місяців – баланс очікувань становить 14,2% (у першому кварталі 2017 року – 6,1%). Найбільш оптимістично налаштовані компанії переробної промисловості, енерго- і водопостачання.

Як і в попередньому кварталі, найважливішими факторами, що обмежують здатність нарощувати обсяги виробництва, бізнес визнав занадто високі ціни на енергоносії, сировину і матеріали.

Вже рік як керівники зберігають позитивні оцінки фінансово-економічного стану своїх підприємств – баланс відповідей зріс до 6,1% (у першому кварталі 2017 року – 2,3%).

П'ятий квартал поспіль бізнес високо оцінює перспективи зростання загальних обсягів реалізації власної продукції – баланс очікувань становить 25,2%. Зберігаються позитивні очікування бізнесу і щодо обсягів майбутніх інвестицій – збільшення витрат на машини, обладнання та інвентар прогнозують керівники підприємств усіх видів економічної діяльності.

Істотно зросли в другому кварталі очікування підприємств щодо зростання обсягів залучення іноземних інвестицій – баланс відповідей 10,3%, в порівнянні з 6% в першому кварталі поточного року.

Опитування проводилося з 11 травня по 9 червня 2017 року. В опитуванні взяли участь 667 підприємства з 22 регіонів країни (без обліку тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим, а також Донецької та Луганської областей), які представляють економіку за основними видами діяльності, формами власності, розмірами за кількістю працівників.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло