Туреччина та Ізраїль хочуть разом побудувати газопровід у Євросоюз

Туреччина та Ізраїль хочуть разом побудувати газопровід у Євросоюз

Угоду може бути укладено вже до кінця цього року

Туреччина та Ізраїль хочуть разом побудувати газопровід у Євросоюз
фото Shutterstock

Туреччина та Ізраїль домовилися докласти зусиль для укладення міжурядової угоди, яка дозволить побудувати турецько-ізраїльський трубопровід до кінця цього року. Про це повідомляє агентство Anadolu, посилаючись на заяву міністра національної інфраструктури, енергетики та водних ресурсів Ізраїлю Юваля Штайніца.

Виступаючи в ході 22-го Всесвітнього нафтового конгресу в Стамбулі, Штайніц зазначив:

«Ми провели плідну розмову з турецьким колегою [міністром енергетики і природних ресурсів Бератом] Албайраком. Ми вирішили прискорити наші переговори і спробувати до кінця цього року укласти урядову угоду, яка дозволить побудувати газопровід Ізраїль-Туреччина».

«Сподіваюся, пан Албайрак також відвідає Ізраїль до кінця цього року, що допоможе нам прискорити наші спроби укласти цю угоду щодо будівництва газопроводу», – додав він.

Штайніц підкреслив, що за науково-дослідними оцінками, більшість значних запасів нафти і природного газу в ізраїльських економічних водах ще треба відкрити.

«Було оцінено, що понад 2200 млрд кубометрів природного газу ще не виявлено», – пояснив він.

За словами Штайніца, Західна Європа отримує газ із двох основних джерел – Росії на сході і родовищ Північного моря на заході.

«Але одне з них, Північне море вже знаходиться на межі виснаження. Виснаження вже почалося і, за оцінками, через 5-6 років відбудеться різке зниження видобутку природного газу в Північному морі», – сказав він.

«Східне Середземномор'я стане надійним джерелом природного газу в Європу в найближчі три-чотири десятиліття», – впевнений він.

На даний момент ведуться інтенсивні переговори з будівництва двох трубопроводів. Один з них Ізраїль планує побудувати до Туреччини і далі до Європи. Інший трубопровід планується побудувати через Південний Кіпр і Грецію в Італію.

Уряд Італії назвав проект транспортування ізраїльського газу одним з найважливіших для своєї країни, зазначив Штайніц.

«Я вважаю обидва проекти дуже важливими», – сказав він, додавши, що у Ізраїлю достатньо ресурсів для транспортування газу по двох трубопроводах.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло