З початку вересня Польща збільшить потужність видачі газу Україні на 40%

З початку вересня Польща збільшить потужність видачі газу Україні на 40%

На аукціонах буде пропонуватися вільна пропускна здатність

Починаючи з 1 вересня оператори газотранспортних систем України та Польщі ПАТ «Укртрансгаз» і Gaz-system запропонують розширені потужності для видачі газу в Україну.

Про це передає БізнесЦензор з посиланням на Інтерфакс.

Як уточнили в компанії, через ГВС «Германович» в період з 1 вересня по 30 квітня можна буде постачати 250 000 куб. м газу на годину (6 млн кубометрів на добу), в період з 1 травня до 31 серпня – 167 000 куб. м газу на годину (4 млн куб. м).

Сьогодні технічна потужність польського перетину для імпорту газу в Україну становить 4,3 млн куб. м на добу. Таким чином, на період вересня-квітня потужність видачі газу зросте на 40%.

Середньодобовий імпорт газу з боку Польщі в Україну протягом 1-10 липня склав 4 млн куб. м, за підсумками січня-червня 2017 року – 3,2 млн куб. м.

В цілому річна технічна потужність газотранспортного маршруту Польща-Україна в точці Германович збільшиться на 0,5 млрд кубометрів і дозволить імпортувати блакитне паливо з Польщі об'ємом до 2 млрд куб м в рік.

«Це дозволить підвищити диверсифікацію маршрутів поставок природного газу, а взимку надасть додаткові можливості для покриття піків попиту на природний газ споживачами України», – зазначають в компанії.

Нагадаємо, поставки газу в Україну через ГВС «Германович» почалися в листопаді 2012 року. Загальна пропускна здатність для поставок газу в Україну на даній ГІС спочатку становила близько 1,5 млрд куб. м в рік.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті