Китай став найбільшим імпортером нафти в світі

Китай став найбільшим імпортером нафти в світі

На тлі створення стратегічних запасів, Китай збільшив імпорт нафти та обійшов США

Китай збільшив імпорт нафти в першому півріччі 2017 року на 13,85 про це свідчать дані Головного Митного управління країни, передає Інтерфакс.

Закупівлі нафти за кордоном у січні-червні склали 212 млн тонн або приблизно 8,59 млн б/с, проти 8,14 млн б/с в США. Відзначається, що Китай збільшив імпорт нафти на тлі зусиль із створення стратегічних запасів і підвищеного попиту з боку незалежних нафтопереробних компаній.

Імпорт іншого енергоресурсу – вугілля, також виріс у першому півріччі, зростання склало 23,5% – до 763,2 тис. тонн на добу. У червні Китай імпортував в середньому 720 тис. тонн вугілля на добу.

У першому півріччі ціни на вугілля на внутрішньому ринку залишалися високими, говорять експерти, тоді як на світовому ринку вартість вугілля порівняно низька.

При цьому у другому півріччі, в міру припинення дії обмежень на видобуток вугілля в Китаї, його імпорт може скоротитися.

Також Китай наростив імпорт залізної руди в червні до 94,4 млн тонн проти  91,5 млн тонн, що були в травні. Імпорт нерафінованої міді в червні залишився на травневому рівні – 390 тис. тонн. У січні – червні постачання міді в Китай впали на 18,4 %, до 2,23 млн тонн.

Експерти відмічають, що зниження показника викликане більш жорсткими вимогами до компаній при наданні кредитів у доларах, а також зростанням пропозиції дешевшої вторсировини. Тим часом імпорт мідної руди і концентрату в червні підскочив до 1,41 млн тонн.  на 23 травня 

В той же час експорт сталі з Китаю, найбільшого виробника і споживача у світі, в червні скоротився до 6,81 млн тонн проти 10,94 млн тонн в червні минулого року та 6,98 млн тонн в травні.

У першому півріччі постачання китайської сталі за кордон впали на 28%, до 41 млн тонн.

Раніше стало відомо, що найбільша нафтова корпорація Індії Indian Oil Corporation (IOC) закупила першу партію нафти в США. Індія зі свого боку прагне диверсифікувати джерела надходження нафти після зростання цін на близькосхідну нафту і нафту з високим вмістом сірки.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло