Китай став найбільшим імпортером нафти в світі
На тлі створення стратегічних запасів, Китай збільшив імпорт нафти та обійшов США
Китай збільшив імпорт нафти в першому півріччі 2017 року на 13,85 про це свідчать дані Головного Митного управління країни, передає Інтерфакс.
Закупівлі нафти за кордоном у січні-червні склали 212 млн тонн або приблизно 8,59 млн б/с, проти 8,14 млн б/с в США. Відзначається, що Китай збільшив імпорт нафти на тлі зусиль із створення стратегічних запасів і підвищеного попиту з боку незалежних нафтопереробних компаній.
Імпорт іншого енергоресурсу – вугілля, також виріс у першому півріччі, зростання склало 23,5% – до 763,2 тис. тонн на добу. У червні Китай імпортував в середньому 720 тис. тонн вугілля на добу.
У першому півріччі ціни на вугілля на внутрішньому ринку залишалися високими, говорять експерти, тоді як на світовому ринку вартість вугілля порівняно низька.
При цьому у другому півріччі, в міру припинення дії обмежень на видобуток вугілля в Китаї, його імпорт може скоротитися.
Також Китай наростив імпорт залізної руди в червні до 94,4 млн тонн проти 91,5 млн тонн, що були в травні. Імпорт нерафінованої міді в червні залишився на травневому рівні – 390 тис. тонн. У січні – червні постачання міді в Китай впали на 18,4 %, до 2,23 млн тонн.
Експерти відмічають, що зниження показника викликане більш жорсткими вимогами до компаній при наданні кредитів у доларах, а також зростанням пропозиції дешевшої вторсировини. Тим часом імпорт мідної руди і концентрату в червні підскочив до 1,41 млн тонн. на 23 травня
В той же час експорт сталі з Китаю, найбільшого виробника і споживача у світі, в червні скоротився до 6,81 млн тонн проти 10,94 млн тонн в червні минулого року та 6,98 млн тонн в травні.
У першому півріччі постачання китайської сталі за кордон впали на 28%, до 41 млн тонн.
Раніше стало відомо, що найбільша нафтова корпорація Індії Indian Oil Corporation (IOC) закупила першу партію нафти в США. Індія зі свого боку прагне диверсифікувати джерела надходження нафти після зростання цін на близькосхідну нафту і нафту з високим вмістом сірки.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].