У Великобританії за борги закрили виробництво розкішних телефонів Vertu

У Великобританії за борги закрили виробництво розкішних телефонів Vertu

Борг компанії складає 128 мільйонів фунтів стерлінгів

У Великобританії за борги закрили виробництво розкішних телефонів Vertu
фото Shutterstock

Власник британської Vertu не зміг врятувати компанію від банкрутства, запропонувавши виплатити кредиторам лише 1,9 млн фунтів стерлінгів замість 128 млн фунтів стерлінгів заборгованості. В результаті цього, виробництво Vertu у Великобританії закриється, що призведе до втрати близько 200 робочих місць. Про це повідомляє The Verge, посилаючись на інформацію The Telegraph та Financial Times. 

Власник компанії Мурат Хакан Узан придбав виробництво у березні 2016 року після ряду її продажів та перепродажів. Після закриття компанії, він зберігатиме право власності на бренди, технології та дизайнерські ліцензії Vertu. За повідомленням FT, Узан планує у майбутньому відновити діяльність компанії.

Але навіть якщо бренд можна врятувати, видається малоймовірним, що повернуться і ті аспекти які робили телефон унікальним.

На виробництві у Великобританії працювала команда висококваліфікованих працівників, які збирали телефони Vertu , використовуючи такі матеріали як страусина шкіра, дорогоцінні метали та камені.

Технологічно, телефони Vertu, були застілими – використовувалась старуа версію Android і минулорічні процесори. Втім, за свою екстравагантну унікальність покупці готові були платити за деякі моделі і по $30 000. До вартості телефону входили послуги спілкування із особами, відповідальними за виготовлення пристрою та цілодобове їх обслуговування.

Компанія Vertu  розпочала свою діяльність у 1998 році і була частиною фінського технологічного гіганта Nokia. У 2012 році вона перейшла у власність EQT, а у 2015 – до китайської компанії Godin Holdings . Здається, придбання фірми Узаном у 2016 стало останнім переходом бренду Vertu. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло