Захворіло у світі
31,605,656
Померло у світі
970,934
Вилікувалось у світі
21,747,491
Захворіло в Україні
184,734
Померло в Україні
3,705
Вилікувалось в Україні
81,670
Конституційний суд реформовано

Конституційний суд реформовано

За реформу проголосували 245 депутатів

Верховна Рада прийняла в другому читанні і в цілому закон (№6427-д) про Конституційний суд України.

Про це повідомляє Інтерфакс.

Відповідно до закону, до складу Конституційного суду входитимуть 18 суддів: по 6 суддів призначають президент України, Верховна Рада і з'їзд суддів України. Разом з тим, КС отримає повноваження на здійснення конституційних проваджень за умови вступу в повноваження не менше двох третин суддів.

Пропонується, щоб суддів призначали на 9 років без можливості повторного призначення. Передбачається, що кандидатів у судді КС будуть відбирати на конкурсній основі. Конкурсні комісії будуть формуватися органами, які призначають суддів. На суддів КС буде поширюватися закон про державну службу.

Закон передбачає, що посадовий оклад судді КС встановлюється в розмірі окладу судді Верховного суду. Винагорода судді КС буде складатися з посадового окладу та доплати за перебування на адміністративній посаді в цій судовій інстанції.

Суддею КС зможе бути громадянин України, який володіє державною мовою, який на день призначення досяг 40 років, з вищою юридичною освітою і стажем професійної діяльності не менше 15 років. Крім того, законом передбачено відбір суддів КС на конкурсній основі.

Повноваження судді будуть припинені після досягнення нею 70 років. Припиняти повноваження суддів КС буде сам Суд.

Закон передбачає, що в складі КС України діють Велика палата, 2 сенати і 6 колегій. Вони діють як Конституційний суд в межах, визначених цим документом.

Відповідно до закону, формами звернення до КС є конституційне подання, конституційне звернення і конституційна скарга.

Конституційною скаргою, згідно з документом, буде клопотання про перевірку на відповідність Конституції України закону або його окремих положень, що застосований в остаточному судовому рішенні. У разі прийняття проекту закону, звертатися до конституційних скарг зможуть особи, які вважають, що застосований в остаточному судовому рішенні в їх справі закон України або його положення суперечать Основному закону.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті