НКРЕКУ: з вересня тарифи «Укргідроенерго» на реалізовану електроенергію буде збільшено у 1,5 рази

НКРЕКУ: з вересня тарифи «Укргідроенерго» на реалізовану електроенергію буде збільшено у 1,5 рази

Сумарна встановлена електрична потужність станції становить 5744,8 МВт

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКУ), з вересня 2017 роки збільшить ставку плати за електроенергію, що відпускається електростанціями «Укргідроенерго» на 52% – з 21,7 коп. до 32,99 коп. за 1 кВт-год (без ПДВ). Про це повідомляє Інтерфакс.

Відповідно до прийнятого на засіданні в четвер рішенням комісії, ставка плати за робочу потужність на третій квартал 2017 року знизиться на 53% – до 138 404,8 грн за 1 МВт (без ПДВ), на четвертий – на 1,3%, до 134 485,6 грн за 1 МВт (без ПДВ).

Зростання тарифу пов'язаний зі збільшенням суми фінансування інвестиційної програми на 2017 рік – на 23,3% (на 893,822 млн грн), до 4,73 млрд грн.

Збільшення інвестпрограми, в першу чергу, пов'язано зі зростанням витрат на обладнання для будівництва гідроагрегату №4 Дністровської ГАЕС.

Як повідомлялося, виробництво електроенергії дев'ятьма ГЕС і ГАЕС «Укргідроенерго» в 2016 році збільшилася на 35,6% (на 2 млрд 285,972 млн кВт-год) в порівнянні з 2015 роком – до 8 млрд 711,764 млн кВт-год.

Прогноз корисного відпуску електроенергії ГЕС та ГАЕС «Укргідроенерго» на 2017 рік становить 9,3 млрд кВт-год.

«Укргідроенерго» експлуатує всі великі гідроелектростанції, розташовані на українських ділянках Дніпра та Дністра. Сумарна встановлена ​​електрична потужність гідроелектростанцій генкомпанії становить 5744,8 МВт. Держава в особі Міністерства енергетики та вугільної промисловості володіє 100% акцій компанії.

Нанадаємо, у червні Співробітники СБУ спільно з НКРЕКП припинили механізм неефективного використання коштів енергогенеруючими компаніями, що призводило до штучного зростання тарифів для кінцевих споживачів.

Під час заходів із забезпечення енергобезпеки країни правоохоронці встановили, що декілька років підряд до тарифів закладалися витрати компаній на реконструкцію і модернізацію енергоблоків теплових електростанцій.

Перевіряючи виконання інвестзобов’язань, співробітники СБУ зафіксували невиконання значних обсягів задекларованих робіт більшістю гравців ринку. Внаслідок цього знижувалася ефективність роботи ТЕС, а це давало менеджменту підстави лобіювати необґрунтованим підвищенням тарифів.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло