СБУ викрила схеми штучного завищення тарифів енергогенеруючими компаніями

СБУ викрила схеми штучного завищення тарифів енергогенеруючими компаніями

НКРЕКП прийняла рішення про повернення теплогенеруючими компаніями 2,9 млрд грн коштів

СБУ викрила схеми штучного завищення тарифів енергогенеруючими компаніями
Фото: pixabay.com

Співробітники СБУ спільно з НКРЕКП припинили механізм неефективного використання коштів енергогенеруючими компаніями, що призводило до штучного зростання тарифів для кінцевих споживачів.

Прес-служба СБУ повідомляє, що під час заходів із забезпечення енергобезпеки країни правоохоронці встановили, що декілька років підряд до тарифів закладалися витрати компаній на реконструкцію і модернізацію енергоблоків теплових електростанцій.

Перевіряючи виконання інвестзобов’язань, співробітники СБУ зафіксували невиконання значних обсягів задекларованих робіт більшістю гравців ринку. Внаслідок цього знижувалася ефективність роботи ТЕС, а це давало менеджменту підстави лобіювати необґрунтованим підвищенням тарифів.

До того ж деякі компанії надали документацію про нібито виконання модернізаційних робіт на об’єктах, розташованих на територіях ОРДЛО. Тепер спецслужба перевіряє вірогідність використання цих грошей на потреби незаконних збройних формувань бойовиків.

СБУ поінформувала керівництво НКРЕКП про виявлені факти невиконання робіт з модернізації електростанцій, що призводило до штучного завищення розцінок на електроенергію.

За результатами відповідної перевірки нацрегулятор прийняв рішення про повернення теплогенеруючими компаніями коштів на загальну суму 2,9 млрд грн, що дозволило запобігти подальшому зростанню тарифів.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло