Японського мера не впустили в РФ через санкції, накладені в зв'язку з ситуацією в Україні

Японського мера не впустили в РФ через санкції, накладені в зв'язку з ситуацією в Україні

Реальною причиною відмови може бути боротьба мера за повернення Японії спірних островів

Японського мера не впустили в РФ через санкції, накладені в зв'язку з ситуацією в Україні
фото KYODO\www.japantimes.co.jp
www.japantimes.co.jp

Росія відмовила у вїзді в країну меру одного з японських міст у відповідь на санкції, введені Японією проти Росії за анексію українського Криму, стверджує Japan Times з посиланням на дипломатичні джерела.

Мер міста Немуро – Шунсуке Хасегава не зміг приєднатися до японської делегації в п'ятиденній ознайомчій поїздці, яка відбувалася з 27 червня по 1 липня, щоб оцінити потенціал спільного економічного розвитку островів.

Російське МЗС повідомило Хасегаві про заборону за день до вильоту, не вказавши причини відмови.

Видання припускає, що відмова Росії пов’язана з територіальним конфліктом. Токіо стверджує, що Росія незаконно окупувала чотири острови після капітуляції Японії в Другій світовій війні. Японія закликає віддати їй острови протягом десятиліть.

Що стосується мера, то він опинився в «чорному списку» через санкції, які в серпні 2014 року російський уряд запровадив у відповідь на антиросійські санкції Японії.

На думку видання, справжня причина, чому Шунсуке Хасегава було відмовлено у вʼїзді – він активний учасник руху за повернення спірних островів Японії.

У Токіо все ж відповіли на вимогу Росії, видаливши Хасегаву з дослідницької групи. Міністр закордонних справ Фуміо Кішіда заявив, що в результаті «домовленостей зі сторонами» мер не увійде до складу делегації.

Прем’єр-міністр Сіндзо Абе і президент Росії Володимир Путін на саміті в грудні домовилися почати двосторонні консультації щодо спільної економічної діяльності в рамках врегулювання територіального питання і підписання мирного договору.

При цьому очікується, що компанії і групи риболовецької галузі та індустрії туризму в Немуро братимуть участь у спільній з росіянами  економічній діяльності, якщо Японія і Росія офіційно почнуть проект.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло