З початку року НБУ погасив заборгованість за кредитами рефінансування на 514 млн грн.

З початку року НБУ погасив заборгованість за кредитами рефінансування на 514 млн грн.

Більшість виплат була реалізована за рахунок продажі заставленого майна

Національний банк України перерахував на погашення заборгованості за кредитами рефінансування у першому півріччі 514,7 млн грнна. Про це Нацбанк повідомляє на своєму сайті

«Позитивна динаміка продажу прав вимоги за заставленими кредитними договорами, у першу чергу, пов’язана із запровадженням, за ініціативи НБУ, стратегії та плану погодження продажу таких активів після проведення їх сегментації. Збільшення обсягів погодження реалізації заставленого майна (активів) відбувається  у зв’язку  з оптимізацією загального процесу погодження НБУ та ФГВФО початкових цін», – зазначив директор Департаменту управління ризиками Національного банку Ігор Будник.

За цей час Фонд гарантування вкладів фізичних осіб продав активів (заставлене майно) на суму 304,7 млн грн, з яких НБУ вже отримав 142 млн грн. Переважну більшість реалізованого майна (283 млн.грн.), становили права вимоги за заставленими НБУ кредитними договорами. Ця сума у понад 200 разів перевищує показник реалізації аналогічних активів у першому півріччі 2016 року (1,3 млн грн).
Зокрема було реалізовано права вимоги за кредитним договором, переданим ПАТ «Банк «Фінанси та Кредит» у заставу НБУ за 
120 млн грн.
На збільшення продажів заставленого майна вплинув перехід ФГВФО на електронну систему торгів ProZorro.Sale.
Нагадаємо, за один тиждень червня Фонд гарантування вкладів фізичних осіб продав активи 34 банків, що перебували в управлінні Фонду, на суму 75,31 млн грн.
Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло