«Укрнафта» вирішила заморозити проект на сумському родовищі

«Укрнафта» вирішила заморозити проект на сумському родовищі

З початку року «Укрнафта» зупинила видобуток на шести родовищах

Інвестиційний комітет «Укрнафта» прийняв рішення заморозити проект з розвідувального буріння на Великобубнівському родовищі у Сумській області. Проект передбачав завершення буріння нової розвідувальної свердловини № 119-Г глибиною 3000 м з середньодобовим дебетом 23 тонни нафти в день.

Про це повідомляє прес-служба «Укрнафти».

Інвесткомітет вирішив припинити процес буріння через невирішене питання з продовженням спецдозволів. Термін дії спеціального дозволу на Великобубнівське родовище закінчується 24 грудня 2019 року.

 «Невизначеність у питанні продовження ліцензій звужує горизонт інвестиційного планування для «Укрнафти». Нафтовий бізнес передбачає довгострокові інвестиції, особливо, коли мова йде про проекти буріння нових свердловин. Саме цей проект міг окупитися лише за три роки, але ми вже не можемо дозволити собі планувати на таку перспективу. Це поганий знак для «Укрнафти», але також і для України», -заявив виконавчий віце-президент з питань корпоративної стратегії і розвитку Джонатан Поппер.

Нагадаємо, з початку поточного року «Укрнафта» зупинила видобуток на шести родовищах в Сумській і Львівській областях, пояснюючи це бездіяльністю Держгеонадр. Жителі восьми населених пунктів залишилися без газопостачання, а компанія втратила близько 20% добового видобутку нафти і конденсату, два газопереробних заводи переведені в режим мінімального завантаження: виробництво скрапленого газу на Гнідинцівському ГПЗ скоротилися майже на 80%, на Качанівському ГПЗ – на 30 %.

 У 2017 році закінчується термін дії 9 спецдозволів, у 2018 – 27 і в 2019 – 22 спецдозволів «Укрнафти».

Нагадаємо, що «Укрнафта» після нещодавньої зупинки роботи на чотирьох родовищах в Сумській області через непродовження спеціальних дозволів на користування надрами знизила видобуток газу на 21,4%.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло