Слідом за ЄС Уряд України націлився на Шенгенську зону

Слідом за ЄС Уряд України націлився на Шенгенську зону

Обговорюватиметься лібералізація доступу українських послуг на ринок ЄС і їхніх послуг - в Україну

Віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе вважає, що наступним завданням Києва є початок переговорів про входження України до Шенгенської зони, передає Інтерфакс.

«Одне із завдань, яку ми для себе ставимо, – це початок діалогу щодо залучення України до Шенгенської зони», – сказала Клімпуш-Цинцадзе в інтерв'ю агентству «Інтерфакс».

Також, за її словами, необхідно вести переговори про «дорожні карти» по лібералізації доступу українських послуг на ринок ЄС і їхніх послуг – в Україну. Так, Києву і Брюсселю потрібно узгодити «дорожні карти» по телекомунікаційним, поштовим, фінансових послуг, морським перевезенням, а також провести переговори про доступ на цифровий ринок.

При цьому віце-прем'єр не вважає за необхідне вести переговори щодо лібералізації умов руху робочої сили і вважає більш важливим, зосередитися на створенні можливостей для реалізації громадян України на батьківщині.

Нагадаємо, що 30 червня 2017 року посли країн-членів ЄС погодили внесення змін до Шенгенського прикордонного кодексу стосовно системи в’їзду-виїзду, з метою досягнення загальної угоди після вирішення технічних проблем. Ця система реєструватиме в’їзд, виїзд та інформацію щодо відмови у в’їзді осіб третіх країн, що перетинають кордони Шенгенської зони.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті