Загальні збитки від протестів у Гамбурзі під час G20 складають 12 млн євро

Загальні збитки від протестів у Гамбурзі під час G20 складають 12 млн євро

Автомобілів згоріло на 4 млн

Загальні збитки від протестів у Гамбурзі під час G20 складають 12 млн євро
фото Shutterstock

Загальну суму збитків, завданих сутичками протестувальників та поліції під час саміту «Великої двадцятки оцінюють у 12 млрд євро. Обидві сторони досі звинувачують один одного у спричиненнях конфліктів. Про це повідомляє DW.

Згідно з початковою оцінкою Німецької страхової асоціації GDV близько 4 млн євро складають збитки від пошкоджень лише транспортних засобів, загальні майнові збитки, включно із ушкодженням житлової нерухомості та магазинів, складають близько 12 мільйонів євро.

Міському голові Олафу Шольцу «соромно» за те що відбулось, в той час як урядові чиновники задаються питанням, чому місцем проведення було обрано місто, що традиційно виявляє антиглобалістькі настрої.

Представник міністерства внутрішні справ Гамбурга розповів, що на разі триває 35 розслідувань щодо неправомірної дії поліцейських, 27 з яких стосуються нападів офіцерів.

Тим не менше, очільник міста переконує, що «жорстокості поліції не було. Це звинувачення, яке я твердо відкидаю».

Консервативні політики звинувачують «лівих екстремістів» в актах насильства проти працівників поліції, 500 з яких, як повідомляється, отримали травми.

Всього 186 осіб були затримані під час протестів та масових захворювань, 225 було взято під варту. Посадовці видали 51 ордер на арешт.

Канцлер Німеччини Ангела Меркель пообіцяла негайно після саміту співпрацювати з  владою Гамбургу, щоб надати необхідну допомогу усім постраждалим.

Згодом уряд заявив, що сплатить половину витрат за пошкоджене майно. Місто Гамбург та гамбурзький банк інвестицій та підтримки створили фонд, який допоможе людям, які не були належним чином застраховані.  

Нагадаємо, напередодні проведення саміту «Великої двадцятки» у Гамбурзі розпочались масові антиглобалістські протести під назвою «Ласкаво просимо до пекла». Ініційована як мирна хода, акція скоро переросла у масові безчинства із спаленням автомобілів та жбурлянням коктейлів Молотова в поліцію. Протестувальники також трощили та грабували магазини. Поліцейським довелось застосовування сльозоточивий газ та водомети. Правоохоронцям вдалось взяти ситуацію під контроль на ранок другого дня саміту.  

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло