Британія погрожує повернути Євросоюзу тонни ядерних відходів

Британія погрожує повернути Євросоюзу тонни ядерних відходів

Лондон знайшов гарний козир, аби шантажувати Брюссель під час переговорів щодо Brexit

Британія погрожує повернути Євросоюзу тонни ядерних відходів
фото Wikimedia Commons

Великобританія попередила ЄС про те, що може повернути радіоактивні відходи назад у Євросоюз, якщо переговори Brexit не приведуть до угоди про ядерне регулювання.

Видання The Guardian цитує документ, у якому окреслена переговорна позиція Сполученого Королівства, зокрема, зафіксовано право «повертати радіоактивні відходи ... в країну їх походження» у випадку провалу переговорів.

У британському документі детально викладені надії британського уряду на майбутню співпрацю після того, як він розірве договір з Євратомом (Європейською спільнотою з атомної енергії) одночасно з виходом з ЄС.

За даними видання, британці хочуть переконати Брюссель виробити спільний підхід до вирішення ядерного питання.

«Якщо угоди не буде досягнуто, судно з плутонієм може в підсумку опинитися в порту Антверпена», – заявив один з експертів, який консультує Лондон.

Слід зазначити, що найбільший у Великобританії атомний комплекс «Селлафілд» знаходиться на узбережжі Ірландського моря. Зараз там зберігаються 126 тонн плутонію, в тому числі відпрацьоване ядерне паливо, ввезене з Німеччини, Італії та Швеції.

Ядерні експерти, які консультували британський уряд, повідомили Financial Times, що ці погрози Департаменту з Brexit, можливо, просто розігруються як козир, щоб схилити європейців до більш гнучкої позиції на переговорах.

У травні комітет з роботи енергоблоків Палати громад закликав Великобританію відкласти видхід з «Євратому». Він стверджує, що неготовність нового регулятора може загрожувати постачанню електроенергії.

ЄС наполягає, однак, що така співпраця з ядерного регулювання вимагатиме від Великобританії визнання юрисдикції Європейського суду, а це – червона лінія для прем'єр-міністра Терези Мей.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло