BMW хоче виробляти електрокари Mini у Великобританії, але боїться Brexit

BMW хоче виробляти електрокари Mini у Великобританії, але боїться Brexit

Остаточне рішення буде прийнято у вересні

BMW хоче виробляти електрокари Mini у Великобританії, але боїться Brexit
фото BMW\VDL Nedcar

Компанія BMW розглядає свою фабрику в Оксфорді, Англія, як майданчик для виробництва на ній електричної версії Mini, незважаючи на запланований Brexit, повідомили два джерела агентству Reuters.

У період з 2012 по 2015 рік BMW Group інвестувала $970,5 млн у модернізацію цього виробничого майданчика.

Щоправда, прес-служба заявила, що остаточного рішення щодо Британії ще не прийнято, його можна очікувати у вересні.

У Оксфорді BMW випускає за рік близько 60% своїх 360 000 компактних автомобілів Mini. Однак через Brexit  BMW створила альтернативну виробничу базу в Нідерландах, якщо раптом Великобританія стане непридатною в якості експортного центру після виходу з ЄС.

У березні глава BMW в Великобританії Ян Робертсон заявив, що Великобританія була «в найсильнішій позиції, хоча це не єдиний виробничий об'єкт, який у нас є».

BMW хоче виробляти електрокари Mini у Великобританії, але боїться Brexit
BMW Mini
Twitter @ChrisARoberts

Компанія заявила, що розглядає кілька варіантів, де випускати електромобіль Mini. Зокрема, серед альтернатив – на заводі в Нідерландах, де вже налагоджено випуск гібридної версії Mini, або на заводі в Регенсбурзі, Німеччина.

На фабриці в Оксфорді працює 4600 людей, на заводі в Нідерландах – 4500. Їх кількість зросте до 5000, після того як в серпні цього року на голландському заводі додасться виробництво BMW X1.

Електрокар Mini буде використовувати електричний двигун, компоненти і акумулятор, які постачаються з заводів BMW в Баварії, Німеччина.

Керівництво BMW домагається від Великобританії гарантій того, що будь-які імпортні мита на електромотори і батареї, які відправляються з Баварії в Оксфорд, будуть повністю скасовані для автомобілів, які потім продаються в ЄС, пише видання.

Департамент Великобританії з питань бізнесу, енергетики і промисловості відмовився від коментарів.

Автовиробники – найбільші противники Brexit, вони наголошують, що їх глобальні ланцюжки поставок сильно постраждають від будь-якого подальшого введення тарифів.

Японський виробник Nissan заявив, що в жовтні він випускатиме дві нові моделі в Великобританії, тільки якщо британський уряд пообіцяє захистити виробника від несприятливих наслідків Brexit.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло