Лукашенко: «Ми будемо виробляти разом з Україною будь-яку продукцію»

Лукашенко: «Ми будемо виробляти разом з Україною будь-яку продукцію»

Лукашенко анонсував Перший міжрегіональний україно-білоруський форум у Гомелі

Лукашенко: «Ми будемо виробляти разом з Україною будь-яку продукцію»
фото Офіційний сайт Президента України

Білорусь та Україна зацікавлені в розширенні експорту та промислової кооперації, в проектах з модернізації дорожньо-транспортної інфраструктури, впроваджень інновацій – з таким посланням виступив на спільній конференції двох президентів сьогодні у Києві Олександр Лукашенко.

Україна – один з пріоритетних ринків для білоруських товарів, як і білоруський ринок – для українських, вказав президент.

В 2016 році взаємний товарообіг наблизився до 4 млрд доларів, збільшившись порівняно 2015 роком більш ніж на 10%. За перші місяці поточного року темпи зростання цього показника ще вищі, що вселяє оптимізм.

«Однак ми ще далекі від колишніх показників нашої співпраці, коли річний товарообіг складав 8 млрд доларів. Всі можливості для нарощування таких обʼємів у нас є», – наголосив Лукашенко.

За його словами, експерти україно-білоруської торгово-економічної комісії запевняють, що на такі цифри можна вийти вже в найближчі 2 роки.

«У нас є тисячі позицій товарів, які ми можемо разом виробляти і продавати на ринках», – запевнив білоруський президент.

У минулому році на спільних україно-білоруських підприємствах було зібрано понад 2,5 тисячі білоруських тракторів, близько 180 комбайнів, півтисячі ліфтів і багато іншого корисного для України обладнання. Це непогані результати, але вони значно нижчі за ті, на які необхідно орієнтуватися, вважає Лукашенко.

Президент Білорусі наголосив на широких перспективах, які відкриваються для регіональної співпраці. В умовах децентралізації, яка проводить в Україні, це особливо важливо, оскільки відкриває величезні можливості для окремих регіонів.

У Гомелі цього року пройде перший міжрегіональний форум, анонсував Лукашенко. Другий такий форум пройде в Україні, «на батьківщині Геннадія Зубка, який відповідає за співпрацю двох країн з українського боку», зазначив Лукашенко.

«Нами узгоджені підходи щодо подальшого розвитку прикордонного співробітництва. Що є цілком природнім з урахуванням спільного державного кордону протяжністю більше ніж у тисячу кілометрів», – зазначив президент Білорусі.

Щодо війни в Донецькій і Луганській областях Лукашенко заявив:

«Ми постачаємо туди гуманітарну допомогу, найкоротшим шляхом, через Україну, і хотіли би працювати там без посередників», – однак наголосив, що доставлятимуть допомогу разом з Україною, якщо співпадатимуть графіки доставки.

«Люди ж там наші, ділити нам немає чого. Свої люди, я не вважаю їх чужими, і вважаю своїм обов’язком допомагати тим людям, які потрапили в біду», – сказав він.

Про Мінський процес Лукашенко сказав так:

«Спішити «поперед батька в пекло» я не буду, і буду робити тільки те, про що мене попросять два президенти. Мені сказали зробити зустріч у мінську – я зробив її. Потім до мене звернулися щодо контактної групи – я це зробив. Так буде й надалі – все що поручать мені, ми, білоруси, будемо робити. Мені не треба ніякі лаври – які можуть бути лаври, коли гинуть люди?»

«Ви, українці, маєте знати, що у вас є близькі й рідні люди, які живуть трохи північніше за вас. І якщо вам буде важко – ми завжди допоможемо», – сказав президент Білорусі.

Він згадав ту сторінку в історії, коли під час Голодомору 30-х років українці втікали в Білорусь, і їм вдавалося роздобути тут трохи продуктів, щоб врятувати свої сімʼї.

«Це символічно. Це важливо. І від цього Білорусь відійти не може», – сказав Президент Лукашенко. Він додав: «Ви на нас можете розраховувати. І ми будемо робити усе можливе заради миру та стабільності в рідній для нас Україні».

Як повідомлялося, президент України Петро Порошенко зазначив, що переговори з Лукашенком були плідними, ґрунтовними та відвертими, і розповів про основні теми, що обговорювалися. Зокрема, що Україна хоче постачати в Білорусь електроенергію, нафту та відновити річкове сполучення.

Також президенти домовились, що хочуть збільшити товарообіг між країнами. Порошенко заявив, що товарообіг між країнами може досягти $5 млрд, з білоруської сторони прогнозують зростання до $8 млрд.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло