Порошенко і Лукашенко хочуть збільшити товарообіг між країнами

Порошенко і Лукашенко хочуть збільшити товарообіг між країнами

Порошенко заявив, що товарообіг між країнами може досягти $5 млрд, з білоруської сторони прогнозують зростання до $8 млрд

У порівнянні з 2016 роком товарообіг між Україною і Білоруссю за 4 місяці 2017 збільшився на 26%. Про це під час спільної заяви з президентом Білорусі Олександром Лукашенком у п'ятницю заявив Петро Порошенко.

«Поставили завдання: найближчим часом вийти вже на $5 млрд нашого взаємного товарообігу», – додав він.

Заступник прем'єр-міністра Білорусі Володимир Семашко раніше 18 липня повідомляв, що Україна і Білорусь за два роки мають можливість збільшити товарообіг до майже $8 млрд.

«Минулий рік був вдалим у нас ... Товарообіг між Україною і Білоруссю зріс на 10,5% за нашою статистикою і на 10,8% – по вашій статистиці ... Це не дивлячись на те, що минулий рік був роком рецесії», – сказав він після засідання міжурядової українсько-білоруської комісії з питань торговельно-економічного співробітництва в Києві у вівторок.

Він додав, що Білорусь зацікавлена в поставках сільськогосподарської техніки в Україні і розуміє необхідність виконання вимог Києва про рівень локалізації її виробництва.

Зараз взаємний товарообіг між країнами становить $4,5 млрд. Для України Білорусь є четвертим за обсягом товарообігу партнером, Україна для Білорусі – другим.

Нагадаємо, Україна почала поставляти в Європу 39 нових товарних позицій, які в січні-квітні принесли додатково $1 млн експорту. При цьому 60,2% експорту нових товарних позицій склали самохідні бульдозери, екскаватори та труби. Торговий оборот України з Європейським

Союзом в першому кварталі 2017 року виріс на 21,6% на $411 млн у порівнянні з аналогічним періодом минулого року.

Варто зазначити, що товарообіг між Україною і Японією за I півріччя 2017 року зріс на 40%.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло