Китай вперше імпортуватиме рис з США

Китай вперше імпортуватиме рис з США

Найбільший в світі виробник рису є одночасно і найбільшим його споживачем

Китай вперше імпортуватиме рис з США
фото Shutterstock

Китай вперше імпортуватиме рис з США після укладення нової торгової угоди у четвер. Про це повідомляє CNN.

«Ми намагались укласти угоду з Китаєм протягом десятиліття, і мені приємно бачити, що ми нарешті досягли домовленості, особливо знаючи якої користі це принесе нашим виробникам та промисловості», – сказав американський секретар сільського господарства Сонні Пердью.

Китай виробляє в 20 разів більше рису ніж Сполучені Штати, але країна є також і найбільшим споживачем рису. Нещодавно Китаю доводилося купувати багато рису за кордоном та витрачати більше 1 мільярду доларів на транспортування. Як повідомляється, лише за минулий рік Китай імпортував близько 5 млн тонн.

Самостійно США не могли вдовольнити їх попит, оскільки країна експортує в середньому 3-4 млн тонн на рік.

Зростання імпорту продуктів харчування відображає проблеми в китайському сільському господарстві. Населення в селі старішає, врожайність сільськогосподарських культур низька, а також підвищився рівень виснаження ґрунту. Ще однією загрозою виробництва стало забруднення та зміна клімату.

Міністерство сільського господарства США заявило, що експорт до Китаю може початись відразу після того, як китайські уповноважені особи завершать аудит об’єктів рису в Сполучених Штатах.

Прорив у відносинах відбувся через два місяці після того,  як департамент торгівлі США дозволив ввіз американської яловичини та природного газу до Китаю.

Тим не менш, відносини між країнами залишаються напруженими. Президент Трамп неодноразово звинувачував Китай у «недобросовісній торгівлі». Крім того США має на меті знизити величезний торговий профіцит США з Китаєм. 

Нагадаємо, торговий профіцит Китаю із США у червні виріс до 25,4 млрд. Загальний експорт Китаю зріс на 11,3% до $196,6 млрд. Це питання стало основним під час переговорів представників США та Китаю.

Втім, країни не змогли домовитись про нові важливі кроки щодо зменшення торгового дисбалансу, економічний діалог завершився скасованими інформаційними конференціями та відсутністю спільної заяви. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло