МВФ прогнозує зростання світової економіки

МВФ прогнозує зростання світової економіки

Для США та Великобританії прогнози погіршились, а більші темпи зростання очікують в Єврозоні, Японії та Китаї.

Міжнародний валютний фонд у понеділок заявив, що прогнози щодо зростання світової економіки залишаться незмінними протягом цього і наступного року, хоча він дещо переглянув очікування щодо зростання економіки Єврозони та Китаю. Про це повідомляє Reuters.

У своєму оновленому Світовому економічному огляді МВФ зазначив, що світовий ВВП у 2017 становитиме 3,5%, а в 2018 році – 3,6%. Остання версія огляду була випущена у квітні.

«Незважаючи на те, що ризики щодо світового прогнозу зростання найближчим часом виглядають в цілому збалансованими, вони залишається збитковими до негативного пливу в середньостроковій перспективі», – повідомив МВФ у своїх оновлених прогнозах, озвучених в столиці Малайзії Куала-Лумпур.

МВФ в червні трохи зменшив свої прогнози щодо зростання США до 2,1% на 2017 та 2018 роки, попередні прогнози становили 2,3% та 2,5% відповідно.

Прогноз зростання ВВП Великобританії був знижений у зв’язку з повільнішою, ніж очікувалось, активністю у І кварталі. Повідомляється, що ВВП на 2017 рік знизиться на 0,3 процентного пункту до 1,7%. Прогноз на наступний рік залишається незмінним – 1,5%.

Фонд заявив, що очікує більш сильного зростання економіки в Єврозоні у 2018 році. Це покращило прогнози ВВП для зони єдиної валюти на 2017 рік до 1,9%, що на 0,2% вище ніж було озвучено в квітні. Наступного року зростання Єврозони буде сильнішим на 1,7%.

МВФ заявив, що очікуване зростання в Єврозоні свідчить про «біль сильний імпульс внутрішнього попиту, ніж очікувалось раніше».

Цього року очікується дещо вищий рівень зростання ВВП у Японії – 1,3% замість прогнозного раніше 1,2%. Причиною цього стало більш інтенсивне зростання за І квартал за рахунок приватного споживання, інвестицій та експорту. Прогноз МФВ на 2018 не змінився і становитиме 0,6%.

Повідомляється, що Китай очікує зростання у 6,7% у 2017 році, що на 0,1% перевищує квітневий прогноз. Зростання країни в 2018 році буде поміркованим – 6,4%. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті