Біля Ісландії на затонулому кораблі знайшли 4 тонни нацистського золота

Біля Ісландії на затонулому кораблі знайшли 4 тонни нацистського золота

Шукачі скарбів вважають, що золото належить Британії, і домагаються в Ісландії дозволу на його вилучення

Біля Ісландії на затонулому кораблі знайшли 4 тонни нацистського золота
ілюстрація The Daily Mail

Скриню з нацистським золотом вартістю до $130 млн доларів знайдено британським екіпажем в уламках затонулого корабля, навмисно затопленого Гітлером, щоб уникнути захоплення британцями. Про це пише The Daily Mail.

Британська компанія Advanced Marine Services виявила контейнер, затонулий у 1939 році, який імовірно містить до 4 тонн золота з банків Південної Америки.

Вважалося, що золото направлялося на борту корабля до Німеччини, коли човен затонув за 120 миль на південний схід від Ісландії 24 вересня 1939 року, незабаром після початку Другої світової.

Advanced Marine Services звернулася до ісландського уряду в надії отримати дозвіл розрізати отвір у багажному відсіку корабля, щоб витягти скриню.

Мисливці за скарбами вважають, що знайдений скарб належить тому, хто його знайшов, тому вони хочуть перевезти золото у Великобританію.

Раніше цього року компанію вже звинуватили в пошуках уламків німецького вантажного корабля без ліцензії.

Влада Ісландії дізналася, що Advanced Marine Services веде пошук скарбів у їхніх водах тільки після того, як берегова охорона виявила човен компанії. Директор Ісландської берегової охорони повідомив, що жодного дозволу на пошук в ісландських водах у них не було.

Нацистський корабель SS Minden відчалив з Бразилії 6 вересня 1939 після того, як чиновники з Banco Germanico, дочірньої компанії німецького банку Dresdner, завантажили судно невідомим вантажем.

Коли корабель був помічений британськими крейсерами Calypso і Dunedin, Гітлер наказав капітану Minden навмисне потопити корабель, щоб Королівський флот не захопив вантаж.

Екіпаж Minden був врятований Dunedin і доставлений на військово-морську базу.

З великою імовірністю, на борту затонулого корабля може знаходитися золото, яке нацистська Німеччина перевозила зі своїх закордонних банків для власних військових потреб.

Лише дві третини із награбованого нацистами золота було знайдено по закінченню Другої світової. Решта становить неабиякий об’єкт цікавості для мисливців за скарбами.

Минулого місяця аргентинська поліція заявила, що вони знайшли найбільшу колекцію нацистських артефактів в історії країни, включаючи рельєф бюста Гітлера і збільшувальні окуляри в елегантних коробках зі свастиками. Близько 75 об'єктів було знайдено в будинку колекціонера в Буенос-Айресі, і експерти вважають, що це оригінали, які належали нацистам високого рангу.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло