Daimler та Bosch «навчили» автомобілі паркуватись самостійно, без участі водія (ВІДЕО)

Daimler та Bosch «навчили» автомобілі паркуватись самостійно, без участі водія (ВІДЕО)

Компанії стверджують, що переобладнати під нову технологію можна будь-яку паркувальну споруду

Daimler та Bosch «навчили» автомобілі паркуватись самостійно, без участі водія (ВІДЕО)
фото Shutterstock

Автовиробник Daimler та компанія Bosch об’єднали зусилля для вирішення проблеми, яка дратує населення, а саме пошук місця та паркування автомобіля. Німецькі компанії днями продемонстрували безпілотну парковку автомобіля в реальних умовах в паркінгу музею Mercedes-Benz у Штутгарті. Про це повідомляє TechCrunch.

Нова система дозволяє паркувати авто за допомогою додатка на телефоні та не вимагає контролю з боку власника. Система безпілотного паркування для відвідувачів музею запрацює з 2018 року, все, що необхідно, – завантажити потрібну програму, під’їхати до зони висадки та зареєструвати в ній транспортний засіб. Далі справа за технікою – автомобіль сам направиться до призначеного для паркування місця, користуючись інфраструктурою об’єкта та власними датчиками.

Інфраструктурний компонент проекту, що постачається компанією Bosch, співпрацює з автомобільними технологіями, які встановлює на свої авто Mercedes-Benz.  Датчики розташовуються як по усьому приміщенню паркінгу, так і на транспортному засобі, що дає змогу автомобілю «бачити» та «реагувати» на об’єкти на своєму шляху до місця призначення.

Дебют безпілотного паркування відбувся після тривалих випробувань. Місцеві регулятори також беруть участь у нагляді за проектом і саме їх дозвіл необхідний для повноцінного запуску проекту. Однак Daimler та Bosch оптимістично вважають, що дозвіл буде отримано на початку наступного року.

Як повідомляється, метою проекту є дізнатись реакцію людей на автоматизовані паркувальні послуги. Німецькі компанії відзначають, що можливо модернізувати існуючі паркувальні споруди подібними технологіями, що збільшить ефективність їхнього використання на 20%.

Це демонстрація ще одного способу того, як автономні технології можуть змінити вигляд наших міст, не вимагаючи змін інфраструктури, і, як відзначається, це може статись навіть раніше, ніж запуск безпілотних авто на дорогах. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті