Мінагрополітики: Експорт агропродукції з початку року збільшився на 28%

Мінагрополітики: Експорт агропродукції з початку року збільшився на 28%

Найбільшими експортерами української агропродукції є Індія, , Єгипет, Нідерланди, Іспанія і Туреччина

З січня зовнішньоторговельний обіг продукції агропромислового комплексу досяг 10, 9 млрд. Цей показник складає 25,2% від всього зовнішньоторговельного обігу України. Про це повідомляє прес-служба Мінагрополітики з посиланням на заступника міністра аграрної політики і продовольства України з питань євроінтеграції Ольгу Трофімцеву.

При цьому, експорт продукції аграрного сектору за вказаний період становив $8, 771 млрд або 42,5% від загального експорту України, імпорт – $2,132 млрд або 9,4% від загального імпорту України.

Сальдо позитивне склало $6,639 млрд. В цілому аграрний експорт порівняно з аналогічним періодом зріс на 28% або на $1,919 млрд.

«Дані цифри є для нас чудовим проміжним результатом, більше того, ми раді бачити закріплення географічної структури експорту з лідерством країн Азії з 40,4% в структурі експорту, країнами Європейського Союзу – 31,6% та Африки – 17,9%»,- повідомила Ольга Трофімцева.

За словами заступника Міністра, у топ-5 ключових країн, до яких експортувалась українська аграрна продукція входять: Індія- $1,034 млрд, Єгипет – $862,05 млн, Нідерланди -$588,5 млн, Іспанія – $584,3 млн, Туреччина – $485,2млн.

«Три найбільш вагомі товарні групи в нашому аграрному експорті на сьогодні це зернові культури – 37,8%, олія – 27,9% та насіння олійних культур – 8%. Але при цьому ми відмічаємо і збільшення частки переробленої харчової продукції та певних нішевих продуктів в загальному експорті, наприклад, за рахунок продукції птахівництва, овочівництва та інших. Така диверсифікація є позитивним сигналом, і ми з боку міністерства будемо й надалі підтримувати збільшення експорту української продукції з доданою вартістю», – підкреслила Ольга Трофімцева.

Нагадаємо, в 2016 році Україна збільшила експорт продукції агропромислового комплексу (АПК) в грошовому вираженні на 4,5% – до $15,5 млрд. Експорт продукції АПК забезпечив 42,5% загального обсягу експорту.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло