Київраду зобов’язали скасувати заборону на продаж алкоголю в нічний час

Київраду зобов’язали скасувати заборону на продаж алкоголю в нічний час

Суд став на сторону Антимонопольного комітету України

Антимонопольний комітет України зобов'язав Київську міську раду протягом місяця скасувати рішення про обмеження продажу алкоголю в Києві з 23:00 до 10:00, повідомляє Бізнес Цензор.

Вищий господарський суд України своєю постановою зобов’язав Київську міську раду припинити порушення законодавства про захист економічної конкуренції, передбаченого пунктом 3 статті 50 та абзацом 9 частини 2 статті 15 Закону України «Про захист економічної конкуренції» у вигляді здійснення антиконкурентних дій органом місцевого самоврядування.

Заборона продажу алкоголю в нічний час була визнана порушенням у вигляді вчинення антиконкурентних дій органом місцевого самоврядування, що полягає в установці не передбачених законами України заборон і обмежень самостійності підприємств щодо реалізації товарів.

В результаті АМКУ зобов'язав Київську міську раду в місячний термін припинити зазначене порушення законодавства і скасувати рішення від 22 вересня 2016 року №19 / 1 023 «Про обмеження реалізації алкогольних, слабоалкогольних напоїв та пива в стаціонарних об'єктах торгівлі в Києві»

Нагадаємо, заборона поширювалася тільки на продаж алкоголю в закладах роздрібної торгівлі. Продаж спиртних напоїв і пива в ресторанних закладах у нічний час не заборонялася.

19 липня Кабінет Міністрів запропонував Верховній Раді підвищити акцизний податок пива – на 0,31 грн/літр і етилового спирту – на 14,22 грн з розрахунку за 1 л 100% спирту. А також  сигарет на 49.9 грн за 1 000 штук.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті