З липня наступного року запрацюють єдині казначейські рахунки

З липня наступного року запрацюють єдині казначейські рахунки

Платити податки платник буде через е-кабінет

Міністерство фінансів розробило законопроект, що передбачає запуск єдиних казначейських рахунків. Єдиний казначейський рахунок (ЄКР) має запрацювати з 1 липня 2018 року.

Про це пише ЕП.

Єдиний рахунок – це відкритий за власним бажанням платника в казначействі рахунок, тому він зможе платити податки (гасити податковий борг) і єдиний соціальний внесок.

ЕКС не використовуватиметься для сплати податку на додану вартість та акцизу по реалізації повного оскільки ці податки сплачуються через системи електронного адміністрування (СЕА). Платник зможе перераховувати кошти з єдиного рахунку на рахунки в СЕА.

Відкриття єдиного рахунку буде відбуватися так: платник повідомляє Державної фіскальної службі (ДФС) про своє бажання відкрити рахунок. ДФС направляє відповідне повідомлення казначейству, потім інформація про відкриття рахунку та його реквізити відображається в електронному кабінеті платника податків.

Платити податки платник також буде через електронний кабінет.

Закриття рахунку можливо в двох випадках: за власним бажанням платника або примусово в разі припинення юридичної особи. В такому випадку це робить ДФС.

Передбачається, що закон вступить в силу з 1 січня 2018 року, а єдині казначейські рахунки запрацюють не пізніше 1 липня наступного року.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті