22 тисячі дизельних Porsche Cayenne відкличуть через шахраювання з рівнем викидів

22 тисячі дизельних Porsche Cayenne відкличуть через шахраювання з рівнем викидів

Прибори на автомобілях приховували реальні обсяги шкідливих викидів у атмосферу

22 тисячі дизельних Porsche Cayenne відкличуть через шахраювання з рівнем викидів
Porsche Cayenne diesel
Фото porsche.com

22 тисячі автомобілів Porsche Cayenne будуть відкликані найближчим часом з європейських доріг. Про це оголосив міністр транспорту Німеччини Александр Добріндт у четвер, передає ВВС.

Причина відкликання – встановлене на машинах програмне забезпечення, яке дозволяє занижувати реальні показники шкідливих вихлопів.

Як зазначив міністр, витрати на відкликання і заміну обладнання покриватиме сам автовиробник.

Незаконне програмне забезпечення, встановлене на цій моделі люксових автомобілів, на тестових майданчиках приховувало справжній рівень викидів дизельного двигуна. Компанія має відкликати 22 тисячі трилітрових авто Porsche Cayenne TDI Euro 6 по всій Європі. Крім того, цим автомобілям більше не видаватиметься дозвіл на експлуатацію без підтвердження про заміну ПЗ.

Про відкликання автомобілів оголосили незабаром після того, як авто концерн Volksvagen, до складу якого входить і Porsche, оголосив, що відкличе майже мільйон своїх дизельних автомобілів.

У 2015 році Volksvagen визнав, що на деяких з його автомобілів було встановлене обладнання, яке обманювало прибори для замірювання рівня викидів під час екологічних тестів.

Німецький журнал Der Spiegel минулого місяця звинуватив Porsche у встановленні такого обладнання.

Технічно функція обману здійснювалася за допомогою спеціального «режиму розігрівання» в Porsche Cayenne, справжня мета існування якого – видавати такі показники, які відповідають державним нормам щодо викидів. Якщо ж машина виїжджає на складнішу ділянку дороги, цей режим вимикається і рівень викиди зростає.

«Немає жодного пояснення того, чому це обладнання зʼявилося на автомобілях», – заявив міністр транспорту Німеччини.

Він також висловив сподівання, що Porsche має достатньо ресурсів, щоби змінити обладнання відповідно до вимог закону.

Крім того, Volkswagen пропонує переобладнати 4 млн автомобілів, що дозволить суттєво зменшити їхні викиди.

Нагадаємо, Audi відкличе 850 тисяч своїх автомобілів через нові стандарти щодо шкідливих вихлопів. Кампанія із заміни програмного забезпечення обійдеться автовиробнику в 2 млрд євро.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло