Імпорт харчових продуктів в Україну залишається на рівні минулого року

Імпорт харчових продуктів в Україну залишається на рівні минулого року

У 2016 році в Україну було ввезено агропродукції майже на $4,2 млрд

За перше півріччя 2017 року в Україну було ввезено агропродукції на $2,13 млрд. Імпорт агропродовольчої продукції у І півріччі цього року залишився на рівні показників відповідного періоду 2016 року, поінформував заступник директора Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки», член-кореспондент НААН Микола Пугачов.

Про це повідомляє Державна служба статистики, передає Інфоіндустрія.

За його словами Пугачова, у товарній структурі імпорту продовольчої продукції в Україну найбільша частка припадає на рибу, ракоподібні та молюски. В імпорті продукції цієї групи продуктів, який за 6 місяців цього року склав $205 млн, переважає морожена риба. Її закупили на $135 млн.

На другому місці за обсягами закупівель – $204 млн – плоди, в основному, цитрусові і банани, та горіхи. До трійки лідерів також увійшли тютюн та вироби з нього – $171 млн. Обсяги поставок в Україну кави та чаю за цей період становили $83 млн. Насіння кукурудзи за січень-червень 2017 року імпортували на $93 млн, а насіння соняшнику –  на $187 млн. Різних харчових продуктів, у тому числі концентрати чаю та кави, закупили за кордоном на $161 млн

Нагадаємо, що у 2016 році в Україну було ввезено агропродукції майже на $4,2 млрд, що на 4,5% більше, ніж в 2015 р ($3,8 млрд).

Найбільшу вартість мали поставки з ЄС – $1,94 млрд (46%). Майже вдвічі менше – $928 млн (22,2%) – припадає на країни Азії. Обсяги імпорту з США склали $ 168 млн.

Відзначається, що імпорт насіння олійних культур – за рахунок насіння соняшнику склав $270 млн. Зернових культур, в основному кукурудзи, Україна в минулому році закупила на $149 млн.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Invest Summit. Jazz Business
Читайте також
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло