У червні профіцит платіжного балансу України скоротився до $306 млн

У червні профіцит платіжного балансу України скоротився до $306 млн

Негативне сальдо сформував дефіцит зовнішньої торгівлі

Третій місяць поспіль платіжний баланс України був зведений з профіцитом, який склав $306 млн в червня по порівнянні з $357 млн в травні і $970 млн в квітні. Про це повідомляє НБУ.

За попередніми даними, дефіцит поточного рахунку в червні виріс до $518 млн з $194 млн місяцем раніше, тоді як в червні минулого року сальдо було позитивним – $88 млн.

«Формування негативного сальдо поточного рахунку пояснюється розширенням дефіциту зовнішньої торгівлі товарами і послугами, а також зростанням негативного сальдо рахунку первинних доходів, зокрема за рахунок виплати дивідендів», – пояснює НБУ.

В цілому за перше півріччя дефіцит поточного рахунку склав $1,6 млрд, що на $0,6 млрд перевищує показник відповідного періоду минулого року, проте чисті надходження за фінансовим рахунком виросли майже вдвічі – до $2,6 млрд, в результаті профіцит зведеного платіжного балансу склав $1 млрд.

Регулятор нагадує, що в квітні цього року дозволив репатріацію дивідендів нарахованих не тільки за 2014-2015 роки, а й за 2016 рік, а також спростив механізм для здійснення таких виплат.

«У червні тривало скорочення обсягів готівкової валюти поза банками ($553 млн, що є найвищим значенням з серпня 2016 року), яке залишилося ключовим фактором формування профіциту фінансового рахунку», – вказав регулятор.

У той же час чистий приплив коштів по фінансовому рахунку в червні 2017 року склав $825 млн проти $289 млн у червні 2016 року і був забезпечений операціями приватного сектора.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло