У чоловіків більш як вдвічі знизилася кількість сперматозоїдів – дослідники

У чоловіків більш як вдвічі знизилася кількість сперматозоїдів – дослідники

Цікаво, що якість сперми погіршилася саме в мешканців багатих західних країн

У чоловіків більш як вдвічі знизилася кількість сперматозоїдів – дослідники
Фото Shutterstock

За даними досліджень, кількість сперматозоїдів у чоловіків скоротилася більше як вдвічі за останні 40 років, хоча причини цього явища точно не встановлені. Про це повідомляє The Guardian.

Останні дані показують, що з 1973 по 2011 рік концентрація сперматозоїдів у чоловіків в західних країнах зі значним рівнем достатку впала в середньому на 1,4% на рік, що призвело до загального скорочення в 52%.

«Результати шокуючі, – прокоментував Хагай Левін, епідеміолог і керівник дослідження з Єврейського університету в Єрусалимі.

Хоча галузь лікування безпліддя та штучного запліднення розвивається досить успішно, це не вирішує проблему в корені. Такі низькі показники можуть свідчити про загальний рівень погіршення чоловічого здоровʼя у західних країнах.

У рамках дослідження, опублікованого в журналі Human Reproduction Update міжнародною групою дослідників, було проведено 185 тестувань, проведених між 1973 і 2011 роками, в яких взяли участь майже 43 000 чоловіків із західних країн – включаючи Австралію і Нову Зеландію, а також країни Північної Америки та Європи.

Результати продемонструвало зниження сперми на 52,4% і зниження загальної кількості сперматозоїдів в Північній Америці, Європі, Австралії і Новій Зеландії на 59,3%.

Аналіз не виявив точних причин зниження якості сперми, але дослідники заявили, що падіння кількості сперматозоїдів в окремих осіб зазвичай пов'язано з різними руйнівними для здоровʼя факторами, такими як вплив певних хімічних речовин і пестицидів, куріння, стрес і ожиріння.

При цьому у Південній Америці, Азії та Африці значного зниження не спостерігалося. Однак дослідники звертають увагу, що в цих регіонах було проведено набагато менше досліджень.

Деніел Брісон, фахівець з ембріології в британському Манчестерському університеті, сказав, що результати «мають велике значення не тільки для народжуваності, а й для загального здоров'я чоловіків і всієї галузі охорони здоров'я».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло