Порошенко підписав закон про КС, що спричинив скандал

Порошенко підписав закон про КС, що спричинив скандал

Президент вважає, що реформа забезпечить право громадян на справедливий суд

Порошенко підписав закон про КС, що спричинив скандал
Фото УНІАН

Президент Петро Порошенко підписав Закон «Про Конституційний Суд України», який був прийнятий Верховною Радою 13 липня, і проти якого виступали правозахисні організації. Порошенко вважає, що підписаний документ є складовою частиною судової реформи, яка спрямована на забезпечення права громадян України на справедливий суд.

Про підписання цього закону говориться на сайті президента, передає Українська Правда.

Президент зазначив два принципові нововведення Закону. «Абсолютно прозорий конкурсний відбір кандидатів у судді до Конституційного суду», – підкреслив Порошенко.

Порошенко підкреслив, що кожен матиме можливість ознайомитися з тим чи іншим кандидатом.
Ще одна новація полягає в можливості будь-якої юридичної (за виключенням представників держави або місцевого самоврядування) або фізичної особи подати скаргу до Конституційного суду.

Як відомо, правозахисники, в тому числі Amnesty International, Харківська правозахисна група, Центр інформації про права людини та інші, підписали звернення до Порошенка із закликом не підписувати закон про Конституційний Суд, який передбачає відкрите голосування за кандидатуру омбудсмена.

13 липня Верховна Рада прийняла в цілому закон «Про Конституційний Суд України» (№6427-д). Цьому передувало обговорення озвученої депутатом Ольгою Черваковою поправки щодо збереження процедури таємного голосування за кандидатів на посаду уповноваженого Верховної Ради з прав людини (омбудсмена).

«Не дивлячись на те, що номер поправки був названий помилково, в тексті стенограми чітко зафіксована конкретна суть даної пропозиції. На голосуванні вона була підтримана 227 народними депутатами», – зазначають правозахисники.

Відразу після розгляду даного питання інформація про результати голосування була відображена на сайті Верховної Ради, але через кілька хвилин її замінили на некоректну поправку, за якою не проводилось голосування.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло