Захворіло у світі
31,032,045
Померло у світі
960,729
Вилікувалось у світі
21,255,717
Захворіло в Україні
178,353
Померло в Україні
3,583
Вилікувалось в Україні
78,184
У США розробляють санкції проти Китаю – за бездіяльність щодо Північної Кореї

У США розробляють санкції проти Китаю – за бездіяльність щодо Північної Кореї

Це можуть бути як торговельні обмеження, так і економічні санкції – вибір за Трампом

У США розробляють санкції проти Китаю – за бездіяльність щодо Північної Кореї
фото Shutterstock

Найближчі радники президента США Дональда Трампа розробляють економічні обмежувальні заходи щодо Китаю, повідомили два джерела в адміністрації американського президента виданню Politico.

Мета цих заходів – покарати Китай за надто низьку активність в ситуації з Північною Кореєю.

Помічники Трампа зустрічалися в минулі вихідні з цього питання і продовжать дискусії в понеділок. Остаточне рішення очікується цього тижня.

Вже розроблено ряд варіантів, включаючи торгові обмеження. Можуть також бути економічні санкції. Але остаточний вибір буде за президентом.

Трамп вважає, що Китай докладає недостатньо зусиль, щоб переконати КНДР зупинити розробку власної ядерної програми і створення зброї, яке може завдати удару по території США.

Крім цього, Трамп не раз заявляв, що Китай веде незаконну торгівлю і порушує укладені торговельні угоди.

«Я дуже розчарований в Китаї. Наші дурні попередні минулі лідери дозволили їм заробляти сотні мільярдів доларів на рік, але вони НІЧОГО для нас не зробили в ситуації з Північною Корею, одні лише розмови. Ми більше не дозволимо, щоб так було і далі. Китай міг легко вирішити цю проблему!» – написав Трамп на своїй сторінці в Twitter на вихідних.

У відповідь на це міністр закордонних справ Китаю Цянь Кемінг на прес-конференції в Пекіні заявив, що між Північною Кореєю та торговельними угодами між Китаєм та США, передає Reuters.

«Ми вважаємо, що ядерна проблема Північної Кореї і торгівля між Китаєм і США – це проблеми, які знаходяться в двох абсолютно різних областях. Вони не пов'язані одна з одною. Їх не можна обговорювати разом», – сказав Цянь.

«Китай буде продовжувати працювати разом з міжнародною спільнотою з метою сприяння роззброєння Північної Кореї, і Китай також готовий співпрацювати з США для більш збалансованого розвитку двосторонніх торговельних відносин», – додав він.

Ситуація загострилася після того, як Північна Корея в суботу в черговий раз запустила балістичну ракету, яка подолала майже 1000 км і впала в економічних водах Японії. За словами північнокорейських ЗМІ, це було «суворе попередження для США» за намагання налякати КНДР санкціями.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті