Посол Франції: У вирішенні конфлікту на сході України Макрон хоче робити прагматичні кроки
Через кілька тижнів відбудеться ще одна зустріч у Нормандському форматі

Посол Франції в Україні Ізабель Дюмон в інтерв’ю видання РБК-Україна розповіла про так завну «Формулу Макрона», наступну зустріч «нормандської четвірки», безальтернативність мінських угод, реінтеграцію Донбасу та роль Франції у врегулюванні військового конфлікту на Донбасі.
Зустріч Макрона з Порошенком. Вже сам факт зустрічі з українським президентом всього через 2 місяці вступу на посаду Еммануеля Макрона свідчить про підтримку України та її територіальної цілісності, крім того, це сильний сигнал про готовність Макрона брати участь у вирішенні конфлікту на сході України. Лідери країн торкнулися безлічі інших питань, в тому числі, розпочатого Україною процесу реформ, двосторонньої співпраці в економічній та культурній сферах. У нас прекрасні перспективи спільної роботи, зазначила Ізабель Дюмон.
Формула Макрона. Посол вважає, що навряд чи є якась «формула Макрона». Дії французького президента повністю вписуються в рамки мінських домовленостей. З іншого боку, він хоче розробити і зафіксувати конкретні цілі, що ведуть до вирішення конфлікту. Щоб не потонути в нескінченних і безрезультатних обговореннях. «Макрон – прагматик, людина дії, який хоче, щоб його дії приводили до результатів. Саме в такому стилі він пропонує працювати. Водночас очевидно, що одна Франція не зможе вирішити цей конфлікт», – зазначає посол.
Найближча зустріч у Нормандському форматі запланована через кілька тижнів. Цього разу, за словами посла, це буде зустріч дипломатичних радників глав держав і урядів.
«Певний час ми відзначаємо точковий прогрес (в урегулюванні українсько-російського конфлікту – ред.), зокрема, в питаннях звільнення полонених, економічної та соціальної тематики, режиму припинення вогню. А також зниження, нехай і нестабільного, рівня насилля», – зазначила Дюмон, додавши, що складність ситуації робить неможливим швидке вирішення конфлікту.
Вона згадала про нещодавнє загострення бойових дій на Сході: «Ми рішуче засуджуємо ці прояви насилля, а також бомбардування, від яких постраждали жителі Авдіївки і Красногорівки. Але Мінські домовленості видаються нам єдино можливим шляхом вирішення цього конфлікту», – наголосила посол.
Реінтеграція Донбасу. Дюмон назвала кроки, які можуть допомогти повернути окуповані території Донбасу під український контроль: підтримувати зв'язок із населенням, яке проживає на цих територіях; забезпечити доступ до виплат і до підприємств, а також доступ до медіа-простору.
Щодо ініціативи президента України і секретаря РНБО перейти від формату АТО до формату бойових дій на Донбасі, посол зазначила, що на даний момент такий проект розглядається міжнародними партнерами, які залучені у Мінський процес. З часом вони дадуть свої коментарі.
Нагадаємо, 24 липня Порошенко провів із Макроном, Меркель та Путіним телефонну розмову. Обговорювалася ескалація військових дій на сході України і звільнення заручників.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].