В Іспанії закривають найстарішу атомну електростанцію

В Іспанії закривають найстарішу атомну електростанцію

Загалом від атомних електростанцій Іспанія отримує 20% всієї електроенергії в країні

В Іспанії закривають найстарішу атомну електростанцію
фото Wikipedia

Іспанська влада заявляє, що вона закриває найстарішу атомну електростанцію «Санта-Марія-де-Гаронья» через відсутність підтримки серед компаній та політичних партій, які раніше підтримували її роботу. Про це повідомляє ABC-News.

Міністр енергетики Альваро Надаль заявив у вівторок, що ліцензія на цю АЕС в північній частині Іспанії не буде продовжена, оскільки існує занадто велика невизначеність, пов'язана з життєдіяльністю електростанції. Електростанцію було відкрито ще в 1971 році.

Виробництво електроенергії на 46-річній «Санта-Марія-де-Гаронья» припинилося ще в 2012 році, коли його оператор Nuclenor відмовився працювати далі через введені урядом нові податки. Нещодавно наглядова рада АЕС не змогла дійти згоди стосовно подальшої роботи станції.

Екологи стверджують, що завод застарів, і закликають не відкривати «чергову Фукусіму». Хоча в цьому році Рада з ядерної безпеки Іспанії заявила, що він може продовжити свою діяльність.

У Іспанії є ще сім ядерних реакторів, які виробляють близько 20% електроенергії в країні.

Нагадаємо, японський робот зробив унікальні знімки розплавленого ядерного палива у Фукусімі. Знімки допоможуть розробити проект з утилізації радіоактивної речовини й очищення реакторів.

Також у квітні повідомлялося, що найстарішу атомну електростанцію закриють у Франції. Зношеність АЕС та загроза землетрусів роблять це рішення необхідним.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло