Каланік обіцяє повернутися в Uber так само, як Стів Джобс повернувся в Apple

Каланік обіцяє повернутися в Uber так само, як Стів Джобс повернувся в Apple

У колишнього СЕО є всі шанси, якщо йому вдасться схилити на свій бік главу японського SoftBank

Каланік обіцяє повернутися в Uber так само, як Стів Джобс повернувся в Apple
Тревіс Каланік
Фото Getty Images / Global Images Ukraine

Колишній виконавчий директор Uber Тревіс Каланік, який нещодавно покинув компанію, тепер хоче повернутися в неї. Про це він сказав кільком людям у компанії, передає Business Insider.

І це буде не просто повернення, за його словами, – він хоче повернутися «тріумфально в стилі Стіва Джобса», який після того, як його звільнили, повернувся в Apple і дав компанії новий поштовх для розвитку.

Каланіка не звільняли, він, можна сказати, сам пішов після довгого періоду скандалів та непорозумінь. Проблеми почалися в лютому цього року, коли одна з колишніх співробітниць Uber описала в своєму блозі постійні домагання та сексизм у компанії. Новий скандал розгорівся після того, як Каланик накричав на водія Uber; одного з директорів Uber звільнили після того, як він звернувся за медичними даними про жертву зґвалтування водієм Uber в Індії. До всього, компанія швидкого виклику таксі ще й використовувала секретне програмне забезпечення, щоб обійти міські закони.

Зараз Uber в активному пошуку нового лідера. Але всі кандидати, які претендують на цю посаду, не можуть не враховувати «фактор Тревіса». Вони розуміють, що Тревіс Каланік все одно залишиться в наглядовій раді Uber.

Видання Recode спілкувалося з трьома кандидатами на посаду СЕО компанії, і всі вони називали Каланіка найбільшою проблемою компанії.

«Так, він чудовий і такий важливий, але хто ж захоче мати з ним справу?» – зазначають вони.

Недавно Каланік повернувся після відпустки до роботи в Uber, щоб спробувати взяти участь у повсякденних операціях компанії.

Також повідомлялося, що японский інтернет-гігант SoftBank розглядає можливість придбати багатомільярдну частку в Uber.

Раду директорів Uber  не влаштовує те, що SoftBank  також вклав кошти і в прямих конкурентів Uber .

Видання припускає, що Каланік може скористатися японськими інвестиціями, щоб розмити частку інших акціонерів і перетворити главу SoftBank Масаесі Сона на союзника. Так в Каланіка є шанси знову стати важливим для компанії.

Однак малоймовірно, що це відбудеться найближчим часом, тому що в нього немає для цього підтримки ради директорів.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло