«Укрпошта» може не отримати права надавати банківські послуги без ліцензії

«Укрпошта» може не отримати права надавати банківські послуги без ліцензії

Нацбанк виступив проти законопроекту, який дає «Укрпошті» таке право

«Укрпошта» може не отримати права надавати банківські послуги без ліцензії
Фото: Укрпошта

Національний банк вважає, що надання «Укрпошті» права на банківську діяльність без ліцензії створює нерівні умови для юридичних осіб, які мають намір здійснювати банківську діяльністю. Про це повідомляє Інтерфакс з посиланням на текст листа НБУ.

«Законопроект разом з наданням «Укрпошті» відповідних повноважень не передбачає виконання нею законодавчо встановлених вимог до банків, у тому числі щодо структури капіталу, структури власності, ділової репутації керівників, технічного забезпечення, а також інших вимог – збереження і розкриття банківської таємниці, дотримання законодавства у сфері запобігання легалізації (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансування тероризму та фінансування поширення зброї масового ураження», – йдеться в документі.

У НБУ відзначають, що законопроект не містить гарантії повернення коштів клієнтам «Укрпошти», тобто не передбачає зобов'язання нарівні з банками здійснювати внески до Фонду гарантування вкладів фізичних осіб.

Нагадаємо, 21 липня у Верховній Раді був зареєстрований законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо фінансових послуг в сфері поштового зв'язку» (№6601).

Проектом закону пропонується надати «Укрпошті» право нарівні з банками відкривати і вести кореспондентські рахунки в НБУ, інших банках країни і за її межами. А також право надавати послуги з обслуговування поштових рахунків, і, відповідно, здійснювати емісію електронних платіжних засобів, надавати окремі банківські послуги без необхідності отримання банківської ліцензії.

В НБУ пропонують «Укрпошті», відповідно до закону «Про банки і банківську діяльність», укладати агентські угоди з банками. На підставі таких угод ДП може надавати окремі банківські та інші фінансові послуги споживачам як комерційне агентство.

У свою чергу в коментарі Mind в «Укрпошті» відповіли, що деякі факти, що вказані в релізі НБУ, не дуже точно відображають суть законопроекту.

«Чекаємо офіційної відповіді НБУ, щоб відпрацювати всі зауваження до законопроекту. Деякі факти, відображені в релізі, не зовсім точно відображають суть законопроекту, але ми готові максимально врахувати побажання, що не змінюють суті даного законопроекту  – як гравців банківського ринку, так і регулятора. Будемо раді взяти участь у відкритій професійній дискусії щодо важливості цього закону для економіки країни і доступності фінансових послуг», – відповів в. о. генерального директора «Укрпошти» Ігор Смілянський.

Нагадаємо, раніше Ігор Смілянський заявляв, що очолюване ним підприємство розраховує з середини 2018 року розпочати надання ряду фінансових послуг, якщо вищевказаний проект закону буде підтриманий восени 2017 року.

Раніше Mind писав, що в «Укрпошті» планують з часом запустити «поштові рахунки» – аналог банківського продукту – від депозиту до можливості зберігати гроші на поточному рахунку. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло