Кабмін планує підвищити мінімальні ціни на алкоголь

Кабмін планує підвищити мінімальні ціни на алкоголь

Мінімальні розцінки зростуть на 2-11% залежно від типу спритного

Кабмін планує підвищити мінімальні ціни на алкоголь
Фото Shutterstock

Кабінет міністрів України планує підвищити мінімальні ціни на алкоголь. Це передбачено проектом постанови “Про внесення змін у додаток до постанови Кабінету Міністрів України від 30 жовтня 2008 № 957”.

Проект винесений на розгляд урядового комітету 3 серпня Міністерством економіки та розвитку.

Роздрібні ціни на горілку та лікеро-горілчані вироби мають збільшити на 8-11%; віскі, ром та джин – на 4%; коньяк (бренді) – на 3-6%; вина з додаванням спирту, ігристе та вермути – на 2%.

Це означає, що мінімальна ціна півлітрової пляшки горілки має бути 79,55 грн, а тризіркового коньяку – 119,46 грн.

Також у експертному висновку до проекту постанови вказано, що індекс споживчих цін за друге півріччя 2016 року становив 119,2% проти 105,9%, що враховувався при розрахунку розміру мінімальних цін.

“На сьогодні розмір мінімальних цін не відповідає реальним витратам суб’єктів господарювання на виробництво та реалізацію алкогольних напоїв”, – йдеться у висновку урядових експертів.

Нагадаємо, останній раз уряд підіймав мінімальні ціни у листопаді 2016 року. Після того були підвищені акцизи на горілку на 20%, на коньяк на 17,6%, на кріплені вина – на 12%.

Також 19 липня Кабмін пропонував Верховній Раді підвищити акцизний податок пива – на 0,31 грн/літр і етиловог спирту – на 14,22 грн з розрахунку за 1 л 100% спирту.

Варто також зазначити, що 26 липня Антимонопольний комітет України зобов'язав Київську міську раду протягом місяця скасувати рішення про обмеження продажу алкоголю в Києві з 23:00 до 10:00.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло