Трамп благав президента Мексики не зізнаватися, що той не буде платити за будівництво стіни

Трамп благав президента Мексики не зізнаватися, що той не буде платити за будівництво стіни

Розмова між главами двох держав просочилася в пресу

Трамп благав президента Мексики не зізнаватися, що той не буде платити за будівництво стіни
Президент Мексики Енріке Пенья Ньєто
Фото Shutterstock

Дональд Трамп у перші дні свого вступу на посаду президента США чинив тиск на мексиканського президента Енріке Пенью Ньєто, умовляючи його публічно не оголошувати, що Мексика не збирається платити за будівництво стіни.

Американське видання The Washington Post, на яке посилається Reuters, опублікувало текстові записи телефонних розмов, які Трамп проводив у січні 2017 року, в перші тижні свого президентства – з президентом Мексики, а також прем’єр-міністром Австралії Малколмом Тернбуллом.

З цих стенограм видно, що Трамп, пробуючи свої сили у світі дипломатії, використовує дивну суміш погроз, грубощів і шарму для того, щоб переконати співрозмовників, пише видання.

З Тернбуллом американський президент 28 січня вів суперечку щодо біженців, після закінчення розмови він назвав австралійського прем’єра «неприємним».

А за день до цього, 27 січня, Трамп тиснув на Пенью Ньєто, щоб той публічно не казав, що Мексика не буде платити за будівництво стіни.

«Якщо ви скажете, що Мексика не збирається платити за стіну, то я більше не хочу зустрічатися з вами, тому що я не можу з цим жити, – сказав Трамп мексиканському лідеру, згідно з стенограмою. – Не кажіть про це пресі», – вмовляв він.

Трамп пояснив Ньєто, що так як раніше він пообіцяв своїм виборцям, що за стіну заплатить Мексика, то тепер обидва президенти скріплені «політичним обовʼязком».

«Тепер же не можна, щоб я сказав: «Ми не будемо платити», а ви скажете: «І ми не будемо платити», – тепер треба шукати якусь формулу», – сказав Трамп.

При цьому він запевнив свого співрозмовника, що той йому подобається: «Я сподіваюся, ви зміните Конституцію своєї країни, щоб залишитися президентом іще 6 років», – сказав він.

Як відомо, будівництво стіни на кордоні з Мексикою для захисту від нелегальних мігрантів – це була передвиборча обіцянка Трампа, які він відтоді намагається втілити, але поки що фінансування на будівництво немає – кошти будуть виділені в 2018 році.

Раніше Трамп заявляв, що змусить Мексику заплатити за будівництво цієї стіни. США, за його словами, заплатять тільки за проект землевідведення, а решту – південний сусід Сполучених Штатів.

Нагадаємо, раніше Трамп, виступаючи на мітингу, схожому на передвиборчу зустріч, заявив радісним прихильникам, що на південному кордоні, «де багато сонця і спеки», він задумав побудувати стіну з сонячними панелями, таким чином вона вироблятиме енергію і окупиться.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло