Скандал в Google: інженер заявив, що жінки не можуть працювати на технічних чи керівних роботах

Скандал в Google: інженер заявив, що жінки не можуть працювати на технічних чи керівних роботах

Правила компанії не дозволяють звільнити сміливця, а більшість працівників цим обурені

Скандал в Google: інженер заявив, що жінки не можуть працювати на технічних чи керівних роботах
фото Shutterstock

Гендерний скандал розгорівся просто всередині компанії Google. Один зі співробітників компанії написав внутрішню замітку, в якій стверджувалося, що саме через біологічні відмінності між статями на технічних спеціальностях і на керівних посадах у компанії так мало жінок. Про внутрішні проблеми компанії розповідає Financial Times.

Стаття на 10 сторінок викликала бурхливу негативну реакцію серед працівників компанії.

Між тим автор стверджує, що отримав «безліч особистих повідомлень від колег, які висловили вдячність за те, що він підняв ці дуже важливі питання, з якими вони згодні, але ніколи не вистачило б сміливості їх озвучити –  через страх громадського осуду і навіть можливість бути звільненим.

У маніфесті інженера, анонімно надрукованому на робочому сайті Google для дискусій – Motherboard, стверджується, що «розподіл вподобань і здібностей чоловіків і жінок частково відрізняється через біологічні причини. Ці відмінності пояснюють, чому ми не бачимо однакової кількості жінок і чоловіків у технологіях і лідерстві».

Чоловіча схильність до систематичного мислення спонукає їх ставати програмістами, пише анонім, в той час як у жінок є «відкритість, спрямована на почуття і естетику, а не ідеї», тому вони обирають «робочі місця в соціальних або художніх областях».

Багато працівників компанії вимагають від керівництва жорстких заходів у відповідь на публікацію. Хоча виконавчий директор погодився, що інженер порушив кодекс поведінки в компанії, але поки що неясно, чи буде працівника звільнено.

Даніель Браун, глава підрозділу Google, яка раніше працювала в Intel, прокоментувала, що компанія намагається створити таку «культуру, де ті, у кого є альтернативні погляди, почуваються в безпеці і можуть вільно висловлювати свої думки».

Однак, за її словами, «принцип рівної зайнятості як чоловіків, так і жінок – один з головних кодексів компанії».

Google – перша компанія в Кремнієвій долині, яка поставила за мету наймати більше жінок-інженерів. Процес рухається повільно. Зараз на технічних роботах у компанії лише 20% жінок, однак це прогрес – три роки тому їх було 17%.

Арі Балог, віце-президент з інженерних питань, захищає компанію від звинувачень у тому, що тут пригнічують внутрішні суперечки через надлишок політкоректності.

«Один з негативних аспектів цього маніфесту – це упередження, нібито більшість жінок або чоловіків поводяться саме так і не інакше. Це стереотип, і це шкідливо».

На Motherboard триває обговорення суперечливого маніфесту інженера. Ключовий аспект проблеми – те, що багато працівників підтримали його і поширили. Тому думки розділилися. З одного боку, звільнення інженера виключається – тому що він анонімно поділився своєю точкою зору, а це правилами компанії дозволяється.

З іншого боку, значна частина співробітників скаржаться, що ці гендерні й секситські заяви підривають їхню віру в компанію і колектив, у якому вони працюють.

«Я працюю в Google. Внутрішня відповідь на док варіюється від гніву й відрази до суму».

«Якщо чесно, тема стала вірусною, тому що 99% людей захотіли прокоментувати, наскільки надуманим/неправильним/образливим є цей документ».

«Я зіткнулася з цим в Google і була глибоко засмучена, що вони нічого не зробили для захисту працівників від слів, які їх ображають».

«Поточний статус: не вдалося відпочити від роботи під час відпустки, бо замітка якогось тупого сексиста по всьому Твіттеру» 

Варто нагадати, що нездатність компанії з виклику таксі Uber впоратися зі звинуваченнями в сексуальному домаганні зрештою призвела до відставки виконавчого директора Тревіса Каланіка і перетворила гендерне питання в Кремнієвій долині на одну з вкрай гарячих проблем.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло