Затримано 6 осіб причетних до розкраданя коштів проекту “Стіна”

Затримано 6 осіб причетних до розкраданя коштів проекту “Стіна”

За версією слідства, державі завдано збитків на 16 млн грн

Затримано 6 осіб причетних до розкраданя коштів проекту “Стіна”
Фото nabu.gov.ua

Детективи Національного антикорупційного бюро (НАБУ) затримали шістьох осіб за фактом розтрати коштів, виділених для облаштування українсько-російського державного кордону (проект «Стіна»), повідомляє “Інтерфакс-Україна”.

«Для з'ясування обставин вчинення злочину детективи НАБУ і прокурори САП проводять обшуки в Києві, Київській області, Чернігові та Харкові. Паралельно здійснюється оцінка зібраних доказів і вирішується питання про затримання інших осіб» – йдеться в повідомленні.

За даними НАБУ, серед затриманих – службові особи Державної прикордонної служби України та підприємств-підрядників.

Затримані підозрюються в скоєнні кримінальних правопорушень за ч.5 ст.191 (заволодіння чужим майном в особливо великих розмірах шляхом використання свого службового становища), ч.2 ст.210 (нецільове використання бюджетних коштів в особливо великих розмірах або за попередньою змовою групою осіб) Кримінального кодексу України.

У НАБУ зазначають, що розслідування в кримінальному провадженні за фактом розтрати коштів держбюджету під час реалізації проекту «Стіна» здійснюють з березня 2016 року. За версією слідства, в результаті злочинних дій державі завдано збитків в розмірі понад 16 млн грн.

«У ході розслідування детективи Бюро ініціювали ряд судових експертиз, безпосередньо виїжджали на кордон, із залученням експертів здійснювали огляд ділянок з метою об'єктивної оцінки фактичного обсягу виконаних робіт і зіставлення їх з даними, які містяться в актах прийому-передачі виконаних робіт», – інформують в НАБУ.

Затримано 6 осіб причетних до розкраданя коштів проекту “Стіна”
Проект «Стіна»
Фото УНІАН

Нагадаємо, 2 серпня детективи НАБУ також затримали підприємця, який спільно зі службовими особами Державного агентства з інвестицій ДП «Державна інвестиційна компанія» незаконно заволоділи коштами в 94,2 млн грн, передбаченими для національного проекту «Якісна вода».

Національний проект «Якісна вода» передбачав забезпечення 80% населення України безпечною водою, монтаж автоматичних комплексів очищення та продажу води колективного користування в безпосередній близькості від місць проживання населення. У рамках реалізації проекту мало відбутися будівництво 23 000 групових та локальних систем очистки питної води у 20-ти ключових регіонах України.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло