У Кенії після виборів президента масові протести, поліція застрелила трьох людей

У Кенії після виборів президента масові протести, поліція застрелила трьох людей

За таких же обставин 10 років тому в країні у вуличних сутичках загинуло 1200 людей

У Кенії після виборів президента масові протести, поліція застрелила трьох людей
Фото Getty Images / Global Images Ukraine

У Кенії лідер опозиції Раїла Одінга оскаржує попередні результати президентських виборів у країні, на яких вперед вийшов його давній суперник і чинний президент Ухуру Кеньятта.

За даними сайту виборчої комісії, з урахуванням даних із 97% дільниць, Кеньятта лідирує з 54,3% голосів, і 44,8% – у Одінги.

Після того, як Одінга заявив, що вибори сфальсифіковано, в країні почалися акції протесту. В сутичках з поліцією вже застрелено 2 людей, в районі нетрів Матаре на околиці Найробі.

«Нинішні вибори були шахрайством, – сказав Одінга. – Було використано генератор, який віддав на користь Кеньятта голоси тих, хто не брав участі у виборах».

На своїй сторінці в Твіттері він пише про злам системи голосування.

Виборча комісія відкидає ці звинувачення. «Ми проведемо наше власне розслідування, – заявив голова ЦВК Кенії Вафула Чебукаті. – Ми знайдемо методику, яка покаже, чи мають ці звинувачення якусь підставу, чи ні».

Тим часом представники правлячої коаліції «Ювілейний альянс» заявили, що звинувачення опозиції є необгрунтованими. У Кенії вже добу не припиняються численні марші протесту. Раніше поліція відкрила вогонь по маніфестантах на південному заході країни, одну людину було застрелено.

Варто нагадати, що у 2007 році Раїла Одінга також програв вибори президента, поступившись тодішньому президенту Мваї Кібакі, який висувався на другий термін. Як і зараз, Одінга тоді оголосив вибори нечесними, а результати підтасованими.

Прихильники кандидатів розділилися на два непримиренні табори, напруження між ними з приводу підсумків виборів зрештою призвело до кровопролитних сутичок, в результаті яких загинуло близько 1200 осіб.

У 2013 році Одінга знову програв президентські вибори, проте вуличних боїв вдалося уникнути. Опозиція замість організації масових протестів подала позови до суду.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло