У Кенії після виборів президента масові протести, поліція застрелила трьох людей

У Кенії після виборів президента масові протести, поліція застрелила трьох людей

За таких же обставин 10 років тому в країні у вуличних сутичках загинуло 1200 людей

У Кенії після виборів президента масові протести, поліція застрелила трьох людей
Фото Getty Images / Global Images Ukraine

У Кенії лідер опозиції Раїла Одінга оскаржує попередні результати президентських виборів у країні, на яких вперед вийшов його давній суперник і чинний президент Ухуру Кеньятта.

За даними сайту виборчої комісії, з урахуванням даних із 97% дільниць, Кеньятта лідирує з 54,3% голосів, і 44,8% – у Одінги.

Після того, як Одінга заявив, що вибори сфальсифіковано, в країні почалися акції протесту. В сутичках з поліцією вже застрелено 2 людей, в районі нетрів Матаре на околиці Найробі.

«Нинішні вибори були шахрайством, – сказав Одінга. – Було використано генератор, який віддав на користь Кеньятта голоси тих, хто не брав участі у виборах».

На своїй сторінці в Твіттері він пише про злам системи голосування.

Виборча комісія відкидає ці звинувачення. «Ми проведемо наше власне розслідування, – заявив голова ЦВК Кенії Вафула Чебукаті. – Ми знайдемо методику, яка покаже, чи мають ці звинувачення якусь підставу, чи ні».

Тим часом представники правлячої коаліції «Ювілейний альянс» заявили, що звинувачення опозиції є необгрунтованими. У Кенії вже добу не припиняються численні марші протесту. Раніше поліція відкрила вогонь по маніфестантах на південному заході країни, одну людину було застрелено.

Варто нагадати, що у 2007 році Раїла Одінга також програв вибори президента, поступившись тодішньому президенту Мваї Кібакі, який висувався на другий термін. Як і зараз, Одінга тоді оголосив вибори нечесними, а результати підтасованими.

Прихильники кандидатів розділилися на два непримиренні табори, напруження між ними з приводу підсумків виборів зрештою призвело до кровопролитних сутичок, в результаті яких загинуло близько 1200 осіб.

У 2013 році Одінга знову програв президентські вибори, проте вуличних боїв вдалося уникнути. Опозиція замість організації масових протестів подала позови до суду.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло