У Кенії після виборів президента масові протести, поліція застрелила трьох людей
За таких же обставин 10 років тому в країні у вуличних сутичках загинуло 1200 людей

У Кенії лідер опозиції Раїла Одінга оскаржує попередні результати президентських виборів у країні, на яких вперед вийшов його давній суперник і чинний президент Ухуру Кеньятта.
За даними сайту виборчої комісії, з урахуванням даних із 97% дільниць, Кеньятта лідирує з 54,3% голосів, і 44,8% – у Одінги.
Після того, як Одінга заявив, що вибори сфальсифіковано, в країні почалися акції протесту. В сутичках з поліцією вже застрелено 2 людей, в районі нетрів Матаре на околиці Найробі.
«Нинішні вибори були шахрайством, – сказав Одінга. – Було використано генератор, який віддав на користь Кеньятта голоси тих, хто не брав участі у виборах».
На своїй сторінці в Твіттері він пише про злам системи голосування.
Addressing Kenyans on the hacking of the IEBC systems using the identity of the late Chris Musando to manipulate 2017 Results.
– Raila Odinga (@RailaOdinga) 9 серпня 2017 р.
Виборча комісія відкидає ці звинувачення. «Ми проведемо наше власне розслідування, – заявив голова ЦВК Кенії Вафула Чебукаті. – Ми знайдемо методику, яка покаже, чи мають ці звинувачення якусь підставу, чи ні».
Тим часом представники правлячої коаліції «Ювілейний альянс» заявили, що звинувачення опозиції є необгрунтованими. У Кенії вже добу не припиняються численні марші протесту. Раніше поліція відкрила вогонь по маніфестантах на південному заході країни, одну людину було застрелено.
Kenya Elections 2017: Odinga hacking claims spark protests https://t.co/ZNUrB0wEBO pic.twitter.com/nwE4LVrjn9
– BBC Africa (@BBCAfrica) 9 серпня 2017 р.
Варто нагадати, що у 2007 році Раїла Одінга також програв вибори президента, поступившись тодішньому президенту Мваї Кібакі, який висувався на другий термін. Як і зараз, Одінга тоді оголосив вибори нечесними, а результати підтасованими.
Прихильники кандидатів розділилися на два непримиренні табори, напруження між ними з приводу підсумків виборів зрештою призвело до кровопролитних сутичок, в результаті яких загинуло близько 1200 осіб.
У 2013 році Одінга знову програв президентські вибори, проте вуличних боїв вдалося уникнути. Опозиція замість організації масових протестів подала позови до суду.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].