ЄС вводить мито на імпорт кукурудзи

ЄС вводить мито на імпорт кукурудзи

Причиною називають зміцнення євро. Введенням мита у Європі хочуть захистити національних виробників

ЄС вводить мито на імпорт кукурудзи
Фото Анна Наконечна для mind.kiev.ua

9 серпня Європейський Союз вирішив ввести мито на імпорт кукурудзи, жита та сорго. Основною причиною стали кроки по зміцненню євро на тлі низьких світових цін на кукурудзу через надлишок світової пропозиції.

«Світовий ринок кукурудзи відчуває себе відносно непогано. З початку року ціни на Чиказькій товарній біржі виросли з $3,57 до $3,86 за бушель», – комментує старший аналітик Альпарі Вадим Іосуб. У той же час, з початку року євро подорожчав до долара з 1,05 до 1,17. «Якщо перевести світову ціну на кукурудзу з доларів у євро, то з початку року вона знизилася з 3,40 до 3,30 євро за бушель. Таким чином, європейські виробники кукурудзи, по-перше, зазнають збитків через падіння цін в євро, по-друге, втрачають ринки (включаючи внутрішній європейський), так як через зміцнення євро імпортне зерно стає дешевше. Саме для того, щоб захистити своїх фермерів і свій ринок, ЄС і пішов на введення імпортних мит», – говорить Вадим Іосуб.

Імпортне мито у розмірі €157 за тонну буде вводиться у випадку, якщо імпортні ціни, що розраховуються на основі експортних цін США із урахуванням вартості фрахту, опустяться нижче позначки та триматимуться на такому рівні не менше 10 діб. Отож мито покриває різницю між ціною поточного імпорту та запровадженим в Європейському Союзі граничним значенням та може бути скорегованим із зміною цін імпорту.

У цьому році виробництво кукурудзи в ЄС оцінюється на рівні 62 млн тонн, тоді як внутрішнє споживання знаходиться на рівні 74,7 млн тонн. За різними оцінками майбутній імпорт кукурудзи до країн Європи складе від 13 до 15 млн тонн. Кукурудзу до ЄС, крім України, постачають США та країни Південної Америки. Тоді як основними виробниками кукурудзи в світі є США, Китай і Бразилія.

Щодо України у цій ситуації, то у першу чергу варто акцентувати увагу саме на кукурудзу, виходячи з обсягу нашого експорту та виробництва. Жито та сорго – це більше нішеві культури. В останні кілька років Україна стала одним з ключових гравців на світовому ринку кукурудзи. За попередніми прогнозами, виробництво цієї с/г культури у країні протягом 2016/17 МР збільшиться на 15,7% порівняно з 2015/16 МР (з 23,33 млн т до 27 млн т).

«Після введення Євросоюзом у листопаді 2014 року нульового мита на кукурудзу українські аграрії змогли наростили свої поставки цієї культуру до ЄС. Так, у 2016 році Україна поставила до ЄС 6,78 млн тонн кукурудзи при загальному обсязі імпорту 11,991 млн тонн. Отже, частка нашої країни була 56,54%», – коментує агроексперт Марія Колесник.

З початку 2016/17 МР у топ-10 основних українських експортерів кукурудзи входять компанії «Кернел», «Нібулон», ADM, ДКПЗУ, «Укрлендфармінг», «Нобл Ресорсіз», «Каргіл», «Гленкор», «Луі Дрейфус Україна» та «Бунге». «Нібулон» також є одним з основних експортерів сорго.

Квота на безмитне постачання кукурудзи з України до ЄС на 2017 рік в рамках угоди про Асоціацію становила 450 000 тонн. Але вже за перший тиждень поставок її було повністю вичерпано. Наприкінці липня поточного року ЄС додатково схвалив для України квоту на поставку ще 625 000 тонн. Тому після того, як українські компанії вичерпають квоту – решта контрактів буде виконуватись із урахуванням нового мита.

Варто відзначити, що з 1 жовтня 2016 по 1 травня 2017 року Україна експортувала 15,018 млн т кукурудзи, що на 10,8% більше, ніж за аналогічний період минулого сезону. Найбільшими імпортерами української кукурудзи в сезоні 2016/17 є (у напрямку зниження): Єгипет, Іран, Іспанія, Нідерланди, Італія, Ізраїль, Туніс, Португалія, Південна Корея і Лівія.

Нагадаємо, у 2016 році Україна експортувала кукурудзи на суму $2,65 млрд. Всього українські сільгоспвиробники в минулому році поставили саме на ринки Європейського Союзу аграрної продукції на $4,2 млрд, Що на 1,6% більше, ніж роком раніше.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло