Німці хочуть побудувати нову трубу для постачання газу з Росії в Європу

Німці хочуть побудувати нову трубу для постачання газу з Росії в Європу

Газ по ній буде постачатися переважно в Польщу та Чехію

Німці хочуть побудувати нову трубу для постачання газу з Росії в Європу
фото Shutterstock

Німецький оператор газопроводів Gascade Gastransport GmbH веде переговори з інвесторами про залучення коштів на будівництво нового газопроводу, який доставлятиме російський газ прямим шляхом в Європу, пише Bloomberg.

Gascade обговорює з потенційними партнерами проект Eugal – 485-кілометрове відгалуження від «Північного потоку-2» на території Німеччини, за словами Тетяни Бернерт, прес-секретаря компанії Kassel, співвласниками якої є російський «Газпром» і німецька BASF SE. Вона відмовилася уточнити, з ким компанія веде переговори.

Gascade шукає інвесторів, оскільки санкції США проти Росії загрожують енергетичним проектам, включно з «Північним потоком 2».

Новий газопровід, як очікується, буде йти від балтійського узбережжя Німеччини. Його запуск заплановано на 2019 рік. По цій трубі газ із «Північного потоку-2» буде постачатися переважно в Польщу і Чехію.

«Ми б зараз, мабуть, побачили цілу війну інвесторів за участь у проекті, якби не політична невизначеність навколо Nord Stream 2, – зазначив європейський енергетичний консультант і колишній голова австрійського енергетичного регулятора E-Control Уолтер Больтц. – Проект цікавий операторам газопроводу, яким доводиться мати справу з поставками з Nord Stream 2».

Eugal матиме річну потужність в 51 млрд куб.м, тоді як «Північний потік 2» додаватиме ще 55 млрд куб. м на рік, коли він буде завершений в 2019 році.

Німецький енергетичний регулятор Bundesnetzagentur відмовився від проектів у рамках національного плану розвитку мережі, які пов'язані з Nord Stream 2 до тих пір, поки трубопровід не отримає всі національні дозволи.

Як повідомлялося, австрійська OMV перевела 200 млн євро на будівництво «Північного потоку-2». За словами директора OMV, антиросійські санкції ускладнили фінансування проекту.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло